אאא

יאיר לפיד, יו"ר 'יש עתיד', התייחס הערב (שני) לפרשת ההדלפות מישיבות הקבינט והגינוי של ראש הממשלה בנימין נתניהו לנושא, במהלך ישיבת סיעת 'הליכוד'. לפיד האשים את נתניהו כי הוא העומד מאחורי גלל ההדלפות.

בנאום במליאת הכנסת אמר לפיד: "קיבלנו במהלך הקבינט הדלפות וקיבלנו אחרי הקבינט הדלפות. ראש הממשלה נתניהו הודיע אגב לפני חצי שעה שהוא לא מאמין בהדלפות. אתה הדלפת מהקבינט שבו אני ישבתי. תבוא, תסתכל בעיניים מפה, מהדוכן הזה ותגיד לי שזה לא נכון, אני יודע ואתה יודע שזה נכון.

"אתה הדלפת מהקבינט שבו אני ישבתי בזמן מבצע צבאי. ואתה מדליף מהקבינט היום בזמן מצב שבו אזרחי ישראל תחת איום. אתה וכל השרים שלך. אני עוד זוכר בממשלה הקודמת, אני והשר איציק אהרונוביץ' נהגנו מדי פעם להציע פוליגרף בישיבות הקבינט רק בשביל לראות איך ראש הממשלה וכל השרים מסתכלים לתקרה ומחכים ומקווים שהרגע הזה יעבור".

יו"ר 'יש עתיד' התייחס למדיניות הממשלה סביב ההתחממות בדרום ואמר: "אם ילדים בעוטף עזה לא יכולים לישון בלילה, אז שגם יחיא סינוואר לא יוכל לישון בלילה. אם ילדים בעוטף עזה חייהם בסכנה שגם איסמעיל הנייה ידע שחייו בסכנה. לכרוך את כל זה בהחלטה של מועצת הביטחון, לכרוך את כל זה בלהחליף את האיראנים בסעודים בתוך עזה, לייצר מהלך אסטרטגי אמיתי.

"זה לא קורה ביום, זה קורה בחודש. אבל אם היינו מתחילים לפני ארבע שנים היינו היום במצב אחר לגמרי, ואזרחי העוטף היו במצב אחר לגמרי. במקום זה ארבע שנים מתכתשים בקבינט, רציך להדליף ולא עושים דבר וחצי דבר. בסוף לא עשיתם כלום. מה שאנחנו רואים היום זה מפני שלא עשיתם כלום. ובמזרח התיכון לא לעשות כלום זה החלטה וזאת תמיד החלטה גרועה".