אאא

יצחק מלמד, פרופסור ישראלי לפילוסופיה, הותקף על ידי אדם פרו-פלסטיני בעת ששהה באוניברסיטה בגרמניה, אך במקום לעצור את התוקף, עצרה המשטרה דווקא את הקורבן.

פרופ' מלמד, שמרצה בין היתר באוניברסיטת ג'ון הופקינס שבבולטימור, ארה"ב, הגיע לאוניברסיטת בון, מוסד גדול ונחשב בגרמניה, כדי לקחת חלק בכנס יוקרתי. בעת שטייל במסדרונות האוניברסיטה, ניגש אליו אדם שהגדיר עצמו כפלסטיני, ושאל אותו אם הוא יהודי. לשמע התשובה החיובית, קרא לעברו האיש "גרמניה ללא יהודים", והפיל את כיפתו של הפרופסור ארצה.

גם לאחר שמלמד הרים את הכיפה והניחה שוב על ראשו, הפיל אותה התוקף שוב ושוב. פרופסורית ששהתה במקום הזעיקה משטרה, וזו הגיעה לזירה לאחר עשרים דקות. ברגע שנמעו קולות סירנה, התחיל התוקף להימלט, והשוטרים שהגיעו למקום החליטו לדלג על התוקף ולעצור דווקא את הפרופסור המותקף, זאת בגסות ובאגרסיביות.

הפרופסור, לאחר שהותקף בידי השוטרים (צילום מסך מתוך פייסבוק)
הפרופסור, לאחר שהותקף בידי השוטרים (צילום מסך מתוך פייסבוק)
הגדלה

בפוסט שפרסם הפרופסור המותקף בדף הפייסבוק שלו, הוא מספר כי השוטרים הצמידו אותו לרצפה ואזקו אותו, תוך כדי שהם מנחיתים מהלומות בפניו, שוברים את משקפיו וגורמים לו לדמם.

לאחר זמן מה הוסרו האזיקים מידי מלמד, אך השוטרים הזהירו אותו מלהגיש נגדם תלונה על אלימותם. "אתה תתחרט מאד אם תנסה ליצור בעיות למשטרה הגרמנית", נאמר לו. מלמד השיב להם, "אני לא מפחד ממשטרת גרמניה. משטרת גרמניה רצחה את סבי, סבתי, דודי ודודתי ביום אחד, בספטמבר 1942".

"למחרת ניגשתי לתחנת המשטרה של העיר בון, בה הותקפתי, והגשתי תלונה", מספר מלמד ומוסיף כי מפקד התחנה הגיע לחדרו במלון כדי להתנצל על התקרית. "ההתנצלות אינה אמינה. עוד באותו יום החליטה המשטרה להאשים אותי בהתנגדות למעצר, דבר שלא היה ולא נברא".