אאא

תושב בני ברק נעצר בסוף השבוע האחרון בחשד שתקף ילד באכזריות. מעצרו הוארך בבית המשפט עד ליום רביעי, גם בשל החשד הכבד כי תקף ילדים נוספים.

המידע אודות החשוד הגיע לידי המשטרה כבר לפני כשבועיים מגורמי הרווחה, והילד שתושאל ידע להצביע על פרטי התוקף. בזמן שחלף ביצעה המשטרה פעולות חקירה סמויות, מהן עלה כי החשוד בתקיפה ניצל את תמימותם של ילדים חרדים, שבטחו בחזותו ובלבושו כחרדי מן השורה.

התוקף, בן 46 ואב לילדים, שביצע על פי החשד את המעשים הקשים בביתו, אף פעל בתחכום, כשהחליף את כתובות מגוריו כמה פעמים, ובכך הקשה על איתורו בידי משפחות הילדים שהותקפו.

לבסוף כאמור הוא אותר, ושופטת בית משפט השלום בתל אביב מעיין בן ארי האריכה את מעצרו, כשבמקביל המשטרה מתשאלת ילדים חרדים נוספים שככל הנראה הותקפו על ידו.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

בעקבות מקרה קשה זה, אישי חינוך שבים ומתריעים על החשיבות הקריטית בחינוך הילדים להתרחקות מכל אדם זר, אף אם הוא חרדי, כמו גם על שיתוף ההורים בכל מעשה חריג ואסור.

מדוברות המשטרה נמסר: "נמשיך לחקור ברגישות ובנחישות, במטרה להביא את העבריין לדין ועל מנת ליצור מרחב בטוח לאזרח הנורמטיבי".

"משטרת ישראל פועלת בנחישות וברגישות כנגד עבירות הפוגעות בשלום הציבור, ומפעילה את כל האמצעים העומדים לרשותה על מנת לחשוף ולמנוע עבירות כלפי קטינים וחסרי ישע".