אאא

המאבק על קולות האזרחים מצד המועמדים השונים בבחירות המתקרבות לרשויות, מוביל היום (ראשון) את ראש עיריית אריאל שבשומרון אליהו שבירו, לפרסום פוסט מקומם במיוחד, בפרט בעיתוי שכזה - צום תשעה באב.

"השמועה הרווחת כיום היא", כתב בין היתר שבירו בהודעתו המוזרה. "שהעיר אריאל מתחרדת, ואני ראש העיר גורם להביא לאריאל חרדים, ואני זה שאדאג לסגירת כבישים בשבת (כמובן שלא), ועוד שמועות ושמועות כיד הדמיון הטובה".

לדבריו, "השמועות לא נכונות. אני דואג לכל התושבים שלי, חילונים ודתיים... אין לי כל כוונה, ולא תהיה לי כל כוונה, לשנות ממרקם החיים הטוב שנרקם בין התושבים במגזרים השונים, תוך מתן כבוד לאורח החיים של כל מגזר ומבלי להפריע לאחר".

פעילים חרדים בעיר אומרים ל"כיכר השבת", כי "לא ניתן לסנגר על ראש העיר כי שכח לרגע את היום המיוחד בו אנו אבלים על חורבן בית המקדש שאירע בשל שנאת חינם, היות והוא בעצמו התייחס לצום - כדי לנצל אותו בציניות", לדבריהם.

"היום אנו מציינים את תשעה באב", כתב אכן שבירו, "היום הוא יום תענית שבו אנו מתאבלים על חורבן בית המקדש בשל שנאת חינם. תושבים יקרים, נמשיך לחיות ולכבד אחד את השני בהרמוניה מלאה, למען חיי קהילה טובים ונוחים לכל התושבים"...