אאא

בארגון מסבירים כי לאור ניסיון העבר ימי החופשה טומנים בחובם סכנות: "מדי שנה מתרחשות לצערנו טרגדיות ואסונות בקרב מטיילים שחלקם אינם מקפידים על כללי הזהירות". 

כחלק מההכנות, הורה מנכ"ל איחוד הצלה משה טייטלבוים, לצוותי הרפואה של הארגון להגדיל את מלאי הציוד הרפואי בכלל רכבי השטח של איחוד הצלה שיפעלו בכל רחבי הארץ ובסמוך לציון רבי נחמן מברסלב זצוק"ל בעיר אומן שבאוקראינה. רכבים אלו יסייעו בעת הצורך לכוחות בחילוץ נפגעים מוואדיות, נקיקים צרים, חופי הים ויערות.

סירת ההצלה של 'איחוד הצלה' סניף טבריה וסובב כנרת הפועלת בכנרת תתגבר את פעילותה ואנשיה יבצעו פעילות מונעת למניעת טביעה של רוחצים. 

"בשנים האחרונות אנו מקיימים פעילות הסברה נרחבת לציבור בימי חופשות בין הזמנים", אומר לייזר היימן סמנכ"ל איחוד הצלה, "לשמחתנו אנו מגלים כי רוב הציבור מאזין לדברים ומטייל באחריות. עם זאת, באיחוד הצלה מעוניינים לצמצם עוד יותר את מספר הנפגעים בימי החופש ולכן חשוב להזכיר שוב ושוב את הסכנות שבטיול לא זהיר ומתוכנן". 

טיפים והנחיות מאת אגף רפואה של 'איחוד הצלה' לטיול בטוח בימי חופשת בין הזמנים: 

הקפידו על שתייה מרובה, גם בצל. יש להצטייד בשניים-שלושה ליטר מים לאדם ביציאה לטיולים. עדיף מים ולא משקאות מתוקים או מוגזים

הביגוד צריך להיות מותאם למזג האוויר על מנת לא להכביד ומאידך לא להתקרר.

ש לחבוש כובע שמש רחב שוליים.

יש למרוח קרם הגנה מהשמש.

יש ללכת רק ע"פ המסלולים המסומנים, ולא לסטות מהדרך.

אין לדרדר אבנים במדרון תלול, לעולם אין לדעת מי נמצא בתחתית המדרון.

ש להימנע מהזזת אבנים וסלעים, גזעי עץ או פחים משום שמתחתם עלולים להסתתר נחשים ארסיים ועקרבים.

יש להישמר מדבורים וצרעות בעיקר בקרבת מקורות מים. בעלי רגישות חייבים להצטייד בתרופות המתאימות.

אין לצאת לטייל בשטחי אש ללא תיאום מול גורמים צבאיים. גם במסלולים מאושרים ייתכנו שרידי תחמושת, חומרים מסוכנים ומוקשים ואין לגעת בהם.

אין לצאת למסלולי מים ללא ידע בשחייה. כמו כן, באזור נחלים עם מים עכורים יש להימנע מקפיצות ראש על מנת להימנע מפציעה ופגיעה מאבנים וסלעים מסוכנים וחדים.

אין להיכנס למערות ללא ציוד מתאים כמו פנסים וסוללות רזרביות.

מערות מסוימות נגועות ב'קרצית המערות'. יש לבדוק מראש עם קק"ל שהמערה אינה כזו.

אין להשאיר פסולת בשטח וחובה להקפיד על כיבוי מדורות.

ללנים באוהלי שטח: יש להימנע מלהציב את האוהל סמוך לכביש, או באתרים לא מסומנים ייעודיים לקמפינג. אין ללון בקרבת צוקים ונקיקים.

יש להודיע ולעדכן איש קשר על מקום הטיול וזמן חזרה משוער.

בכל חשד לפגיעה, התייבשות, עקיצה או הרעלה יש לפנות למוקד 1221 של איחוד הצלה.