אאא

כעשרים שנה מנסה הגאון רבי שלמה בן עזרא להיבחר לתפקיד רבה של מבשרת. לפני 19 שנה הוא נבחר בתמיכת מרן פוסק הדור רבינו עובדיה יוסף זצוק"ל, אך בג"צ פסל את בחירתו. בשנה שעברה, הרב בן עזרא נבחר שוב, אך יממה אחרי - בג"צ הוציא צו על תנאי שכניסתו תדחה בשלושים יום, לפחות.

ל"כיכר השבת" נודע כי בשבוע שעבר התקיים דיון בג"צ, במהלכו המדינה ביקשה לדחות את העתירה ולאפשר את כניסתו לתפקיד. אך אמש (שלישי), שלושה שופטי בג"צ, בראשות הנשיאה אסתר חיות הוציאו צו על תנאי וביקשו מהמדינה לנמק מדוע לא תבוטל תוצאות הבחירות.

בהחלטה נכתב: "מוצא בזאת צו על תנאי המורה למשיבים לבוא וליתן טעם מדוע לא תבוטל תוצאת הבחירות לרב עיר במבשרת ציון ותבוטל בחירתו של המשיב 8 לכהן כרב עיר במבשרת ציון".

בעתירה שהגישו עו"ד אשר דל ועו"ד משה שטרייכר, נטען בין היתר כי חברי גוף הבוחר שמונו הם גורמים המקורבים לרב בן עזרא, מה שלמעשה הביא לבחירתו. כמון כן, עלו טענות נוספות, במסגרת העתירה, על תפקודו של הרב.

עו"ד אשר דל הגיב: "בג"ץ הוציא תמרור אזהרה למדינה ולפרקליטות להפסיק להתעלם מניגודי העניינים והקומבינות שמתרחשים בהליכי הבחירות לרבני ערים. מאמין שהצו על תנאי של בגץ יביא להתפכחות הגורמים הממונים ולהתנערות מהניסיונות הבלתי פוסקים למנות הרב בן עזרא לרב עיר במבשרת ציון".

החלטת בג"צ
החלטת בג"צ