אאא

לקראת הפגנת 'הפלג הירושלמי' היום (שני) בבני ברק, בשעה 16:00 אחר-הצהריים, בצומת הרחובות ז'בוטינסקי - השומר, בעקבות מעצר הבחור העריק ניסן ראדה, המשטרה נערכת בכוחות מוגברים ומתריעה מפני חסימות כבישים.

לפי המשטרה, בעקבות המחאה יש צפי לחסימות ועומסי תנועה ברחובות הבאים:

  • רחוב ז'בוטינסקי מבן גוריון לכיוון מזרח.
  • כביש היצירה בפתח תקווה לכיוון מערב.
  • ביציאות לרחוב ז'בוטינסקי מכיוון בני ברק יופנו לכיוון מערב.
  • רחוב החלוצים צפוי להסגר לתנועת כלי רכב מרחוב אברבאנל עד ז'בוטינסקי.

עוד נמסר מהמשטרה כי במידה וכביש 4 יחסם לתנועה על ידי המפגינים, "יופנו כלי הרכב לכיוון אלוף שדה מדרום לצפון ולמחלף 471; מצפון ייסגר כביש 4 לתנועה מכיוון צומת מורשה".

המשטרה מוסיפה כי "מומלץ לציבור משתמשי הדרך להתעדכן כל העת במוקד המידע 110 של המשטרה בדבר עומסי תנועה וכן לעשות שימוש באפליקציית הניווט לדרכים חלופיות. לנוסעי התחבורה הציבורית יש להתעדכן בהתאם אל מול חברות האוטובוסים ומוקדי המידע שלהם.

"המשטרה תהיה פרוסה בצירים המרכזיים ותבצע הכוונת תנועה ודילול עומסי תנועה ככל שהדבר יתאפשר".

עוד נמסר כי "משטרת ישראל ערוכה למחאה ותפעל להבטחת שלומם, ביטחונם ובטיחותם של המשתתפים ולא פחות חשוב מכך - תוודא כי המחאה, לא פוגעת יתר על המידה בשגרת החיים של הציבור הרחב.

"משטרת ישראל לא תמנע את קיום המחאה מתוך רצון כן לאפשר את חופש הביטוי והמחאה של כל אזרח החפץ בכך. יחד עם זאת, לא נתיר כל הפרת סדר ונפעל בנחישות כנגד אירועי אלימות מכל סוג שהוא".

מהוועדה להצלת עולם התורה, הגוף המוסמך מטעם הפלג הירושלמי לקרוא להפגנות בנושא הגיוס, נמסר: "הציבור החרדי לא ישתף פעולה בשום אופן עם גזירות השמד והכליה על עולם התורה. בני הישיבות ימשיכו לא להתייצב בלשכות הגיוס כל עוד לא יוחזר ההסדר הקדום של 'תורתו אומנותו' - הפוטר באופן גורף את כלל לומדי התורה מגיוס לצה"ל.

"הציבור החרדי לא יתן יד לעקירת לומדי התורה ע"י חוקי שמד של יעדים ומכסות".

כזכור, בהפגנה סוערת שהתקיימה בסוף השבוע שעבר בירושלים נעצרו 46 מפגינים, 14 מתוכם מוגדרים 'עריקים', אך שעות לאחר מכן שוחררו מתחנת המשטרה בנווה יעקב בעיר.