אאא

האם עשרות ילדים בעלי צרכים מיוחדים יישארו ללא מסגרת הולמת, בשל החלטה עירונית פזיזה? כך לפחות עולה מטענותיהם של חלק מהורי הילדים.

מתברר, כי שני בתי ספר השייכים לעמותת 'אוהל שרה', בהם לומדים ילדים בעלי מוגבלויות, עובר בימים אלו תהליך שבסופו הם יפונו למבנה חדש וצפוף, לאחר שהמבנה בו שהו עד כה שימש תלמודי תורה המזוהה עם הליטאים.

מדובר במבנה ברחוב אבוחצירא בשכונת פרדס כץ, שמחולק לבית הספר 'בית חנוך' שבו נמצאים בנים עד גיל 13, ולבית הספר 'בית שי' בו נמצאים בנים בגילאי 13-21 - שניהם שייכים לעמותת אוהל שרה.

אלא שראש העיר חנוך זייברט החליט להעביר את שני המוסדות למבנה חדש, ולדברי הורי הילדים מדובר במבנה שיכול להכיל 10 כיתות בלבד, ולא יספיק לכל ילדיהם בעלי הצרכים המיוחדים.

 ראש העיר ו'אהל שרה' בימים יפים יותר (צילום: אדי ביסמוט. תמונה: יעקב נחומי)

ת. מ, אם לאחד הילדים, מתארת ל"כיכר השבת": "מדובר בבית ספר שבו לומדים כ-200 ילדים עם צרכים מיוחדים בגילאי העל-יסודי. במבנה הקודם הושקעו עשרות מיליונים כדי להנגיש אותו לילדים האלו".

לדבריה, "קיבלנו הודעה שראש העיר החליט - בהינף יד - להעביר את בית הספר שלנו למבנה חדש, בנוסף לילדי היסודי שאמורים ללמוד שם בשנה הבאה". האם טוענת כי במבנה החדש ישובצו 19 כיתות של ילדים עם צרכים מיוחדים בתוך מבנה שנועד ל-10 כיתות, זאת אחרי שכאמור הושקעו מיליונים על חשבון משלם המסים להנגשת בית הספר הקודם.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

עוד הוסיפה ת. מ. בשיחה עם "כיכר השבת": "מדובר בהחלטה בהולה, ללא הודעה מראש, שלא מאפשרת התמודדות ומציאת מוסד לימודים הולם לילדים האלו - שגם ככה קשה מאוד למצוא להם מוסד מתאים מבין מבחר מצומצם של בתי ספר דתיים לחינוך מיוחד. איפה הלב של בכירי העירייה?".

דובר עיריית בני ברק אברהם טננבוים מסר ל'כיכר השבת' בתגובה: "צר לי מאוד על התעלמות מהבנייה בהיקפים עצומים, שביצעה העירייה בשנים האחרונות, בסכומים של עשרות מיליוני שקלים, למען בתי הספר של רשת 'אוהל שרה', לעומת מצבם בעבר, שברובם היו ממוקמים בקרוואנים ובתנאים קשים".

"בשנים האחרונות נבנו למען הרשת של עמותת אוהל שרה כמה מבנים, בהם מבנה לאוכלוסיית הבוגרים של הרשת ברחוב צפת ומבנה בית הספר לבנים 'גשרים' של הרשת, שבעבר שכן בקרוואנים ברחוב המכבים".

לדבריו, "עם כל הסיוע האדיר לרשת, אין להתעלם מכך שישנם ילדים רבים בשכונת פרדס כץ, שאין מבנה בעבורם. משום כך, סוכם עם הנהלת הרשת כי כאשר הם יעבירו את בתי הספר היסודי והעל יסודי למבנה החדש ברחוב הקישון, הם יפנו את המבנה ברחוב הרב אבוחצירא, והעירייה תעמידו לרשות תלמוד תורה של ילדי השכונה".