אאא

לרגל פתיחת שנת הלימודים התשע"ט במגזר החרדי, ביקר נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין,  בבית הספר ותלמוד התורה של המרכז הרפואי "מעייני הישועה" בבני ברק.

בית הספר מלווה ילדים מאושפזים במהלך שהותם ומשלים להם חומר נדרש, בפרט בעת אשפוזים ארוכים. את הביקור ליווה סגן השר יעקב ליצמן. 

מנהל בית החולים, פרופ' מוטי רביד סיפר לנשיא המדינה: "כל מי שיכול ללמוד מגיע", לדבריו -  הכיתה נמצאת במשחקייה ומשמשת גם ילדים שמגיעים לתקופות אשפוז קצרות בנות כמה ימים.

הילדים סיפרו לנשיא שהם לומדים גמרא ומשניות. עדיאל שעולה לכיתה ד' סיפר שהוא לומד גמרא ו"שמח על התעסוקה במקום להשתעמם".

הנשיא שאל את הילדים איפה לומדים קשה יותר, והם השיבו בחיוך שבשני המקומות לא קשה והם שמחים ללמוד.

הילדים סיפרו לריבלין מה הם לומדים וכמה זמן הם מאושפזים בבית החולים, הנשיא איחל להם בריאות והחלמה מהירה, "בריאותכם חשובה יותר מכל", הדגיש ואמר שהוא בטוח שיזכו לטיפול הטוב ביותר וגם לא יחסירו לימודים.

בהמשך פגש הנשיא גם את אברהם בן השלוש, המאושפז אף הוא בבית החולים ולומד בכיתה המיוחדת. אברהם סיפר לנשיא שהוא יודע את האל"ף-בי"ת, והקריא לו את האותיות מתוך הסידור. הנשיא שיבח אותו בהנאה גדולה ושאל האם שמע הבוקר תקיעת שופר, אברהם ציין בגאווה כי הוא יודע לתקוע בשופר בעצמו והדגים בעידודו של הנשיא.

אברהם המשיך לשחק ואמר לנשיא: "אני הרופא של הבובה עכשיו", והנשיא ענה לו: "נהדר שילד נהנה גם מילדות, עם הזמן יגדל להיות תלמיד חכם".

סגן השר ליצמן שאל את כלל הילדים האם שמעו תקיעת שופר הבוקר, ומשאלו ענו שכן, הנשיא ציין שגם בבית הכנסת בבית הנשיא נשמעת תקיעת שופר כל בוקר בחודש אלול.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

לדברי ריבלין: "שגרת הלימודים היא דבר שגם קשור ברפואת הגוף והנפש, וביכולת של אדם לבוא ולומר לעצמו- אינני מנותק מהציבור, אני חלק ממנו, באתי לשעה להתאשפז ואני אתגבר על הבעיות הרפואיות שלי. גם כאן אני ממשיך את שגרת לימודיי ולא גורם לאיזשהו פיגור בהתקדמות שלי.

"זה דבר שהוא חשוב מאוד לאין ערוך אפילו מכל טיפול רפואי שמקבלים, כי פה הילדים מרגישים שהם חלק מהחברה, כשהם רק לשעה מתנתקים. ברוך גם משרד החינוך וברוכה היוזמה הרפואית וברוכים בתי החולים אשר השכילו לעשות זאת".

הנשיא איחל הצלחה לתלמידי תלמוד התורה והישיבות שהחלו היום את שנת הלימודים החדשה: "אנחנו חוזרים ללימודים מתוך ערגה ורצון. כי אנחנו יודעים שלימודים הם למעשה תעודת הזהות שלנו וגם הרישיון לצאת לחיים. אני מברך את כולכם שהשנה הזאת תהיה לא פחות מוצלחת מהשנים הקודמות ושבאמת תעשו חיל בלימודכם. נפגש ב"בין הזמנים" במיוחד ובחופש הגדול הבא בכלל. כולנו מאחלים לכם שנת לימודים פורייה, מעמיקה וטובה".

בסיום הסיור ביקש הנשיא לאחל יום הולדת שמח לסגן שר הבריאות ליצמן, שחגג בשבוע שעבר יום הולדת 70: "התברכנו כולנו בסגן שר, ילד בן שבעים שתזכה להוסיף ולעשות לרווחת כולנו".