אאא

84,705, זהו המספר הכולל הרשמי של אברכים שפתחו הבוקר, ראש חודש אלול, את בתי המדרש, בלי עין הרע, בלימוד רצוף בוקר, צהריים וערב.

ימי שישי, שבת קודש, מוצאי שבת, לפני הנץ החמה ואחריו, חצות לילה עד הבוקר, פנסיונרים, בעלי בתים, חרדים עובדים.

"כולל חזון איש" פותח את שעריו עם 600 אברכים כשאברך מקבל 1200/1500 שקל לחודש.

"כולל פוניבז'", 1,000 אברכים. "בית הלל" של הרב מן, 600 אברכים.

הגדולה מכולם "ישיבת מיר", 7,120 בחורים ואברכים, שמחולקים במספר מבנים: בית ישעיהו, בית שלום, בית פרידמן, נר גבריאל, בית מנחם, שלמי שמחה, רמת שלמה, ביתר ומודיעין עילית. אברך מקבל 800 שקל.

"עטרת שלמה" של הרב שלום בער סורצקין, שם פתחו את הזמן עם 2,200 ב-23 סניפים. במודיעין עילית 950 אברכים, בשני סניפים בבני ברק, ביתר, אלעד, בית מאיר, בית חלקיה, יסודות, רכסים, טלז סטון, חיפה, אופקים, ירוחם, פתח תקווה וגני תקווה.

לכל קבוצת אברכים יש את הנגיד שלה, וזאת בנוסף ל-750 בחורים שלומדים ב"עטרת שלמה". לפי הוראת מרן הגראי"ל שטיינמן זצ"ל, כולם לומדים אותה מסכת, כך שבכל מקום בארץ שאברך יגיע, הוא יוכל לדבר עם חברו מהכולל בסוגיה הנלמדת.

אברך יקבל מילגה בין 2000/2500. בנוסף לכך, כל ערב חג מקבל כל אברך מגבעת וחליפה, ובערב סוכות סט 4 המינים, ולקראת שבועות עוגות גבינה ומוצרי חלב.

יש את סדרת הכוללים "יששכר באוהליך", בה לומדים 200 אברכים ב-10 כוללים, 500 בירושלים, 5 כוללים בבני ברק עם 600 אברכים.

250 אברכים בחמישה כוללים, בברכפלד 200 אברכים, בבית שמש וברכסים 140 אברכים, בנתיבות 80 אברכים, בעפולה 60 אברכים. יש כוללים נוספים בביתר, באלעד, בקריית יערים, בקריית אתא, בכרמיאלב סביון וברחבי הארץ. אברך מקבל 2,100 שקל.

קבוצת כוללים "דורשי ציון", 8 סניפים: ירושלים, ביתר עילית, מיצד, אפרת, רחובות וטבריה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

ישנם כוללים למבוגרים בשכונת בית וגן בירושלים, במכון לב, באפרת, שמתוחזק על ידי התושבים. יש כוללים במקומות הקדושים: קבר הרשב"י, קבר רחל ושמואל הנביא.

בכותל נמערבי יש סדרה של כוללים מחצות עד אחרי ותיקין.

צריך לציין את הכוללים של המקובלים או חצרות חסידים או כולל של אנשי חברה קדישא בתוך בית העלמין.

ברוך ה' יש תנופה גדולה של לימוד תורה בארץ ישראל, ובזה צריך להודות לנדבנים ברחבי העולם והארץ, שמוזילים מכספם להחזקת תורה בארץ ישראל.

צריך גם להודות לרב משה גפני, יו"ר ועדת הכספים, שעומד על המשמר בכל מה שקשור לרווחתם של בני התורה.