אאא

בעוד ראשי המפלגות החרדיות חוששים מהליכה לבחירות על רקע נושא הגיוס, יו"ר 'יש עתיד' יאיר לפיד לא מבזבז הרבה זמן וכבר הבוקר (שני) התייצב בלשכת הגיוס בבסיס תל השומר, בפנים חמורות סבר, בכדי לעשות את הסיבוב הפוליטי שלו בנושא ולהסית ככל יכולתו נגד הציבור החרדי ונגד עמלי התורה.

לפיד קרא לראש הממשלה להעביר את חוק הגיוס או ללכת לבחירות: "באנו לבקו"ם ביום של מחזור גיוס אוגוסט כדי להגיד לראש הממשלה: מר נתניהו, בוא נעביר את חוק או בוא נלך לבחירות. אפשר להעביר את החוק הזה. יש לך את הקולות שלנו. הקולות של יש עתיד מובטחים לך כדי להעביר את החוק הזה. לא צריך שוב להיכנע לחרדים. אין שום סיבה עוד פעם להתבזות בפני ליצמן והאדמו"ר מגור. אפשר להעביר את החוק".

לדבריו: "זה חוק טוב. הוא יוביל לזה שהרבה יותר חרדים יתגייסו, הרבה יותר חרדים ייצאו לשוק העבודה. אנחנו נראה פה בבקו"ם באים צעירים חרדים יחד עם הילדים שלנו עם צו גיוס ביד. גם האימהות שלהם יבכו כשהאוטובוס יעזוב את הרחבה. זה חוק טוב וצריך להעביר אותו".

לפיד התייחס להפגנות 'הפלג הירושלמי' ואמר: "שמעתי את הצעקות בהפגנות של החרדים. הם צועקים שם 'נמות ולא נתגייס'. חצופים. מי שעלול למות זה לא המשתמטים. מי שעלול למות זה אלו שמתגייסים ליחידות הקרביות. הצעירים המדהימים האלה שעוברים פה על פנינו והולכים להתגייס לצה"ל.

"מה נגיד להם? מה אני אגיד לבן שלי שהיה עכשיו שלוש שנים בקרבי? אם ראש הממשלה שוב ישחרר את החרדים בגלל סחטנות פוליטית, בגלל שהכל אצלו הישרדות פוליטית. מה נגיד להם ואיך נגיד להם?".

בנוסף, לפיד התנה את תמיכתו בחוק, בהעברת הנוסח כפי שצה"ל והרמטכ"ל קבעו, ללא כל שינוי: "את החוק הזה צריך להעביר ככתבו וכלשונו. אסור לשנות בו אות אחת. שר הביטחון התחייב על זה בקולו, שלא ישנו שום דבר בחוק וגם לא צריך. יש לך את הקולות של יש עתיד, להעביר את חוק הגיוס, מר נתניהו. בוא נעביר את חוק הגיוס או בוא נלך לבחירות".