אאא

מנהיג הסיעה הבריטית השנייה בגודלה, ה'לייבור', כיבד את המרצחים שטבחו בספורטאים הישראלים במינכן, גרמניה, כך עולה מתמונות שהתפרסמו.

ג'רמי קורבין, שמדיניות מפלגתו הובילה למתקפה חסרת תקדים מצד קהילותיה היהודיות של בריטניה ואף מצד אנשי ציבור נוכרים שקראו לקורבין להתפטר. קורבין אמנם פרסם בשבועות האחרונים התנצלות על מקרי האנטישמיות במפלגה, אך כעת עולים פרטים מרעישים אודות קורבין עצמו.

על פי תמונות שהתפרסו ברשת בימים האחרונים, מסתמן כי קורבין ביקר ב-2014 את קבריהם של המחבלים שטבחו ב-11 ספורטאים ישראלים במינכן שבגרמניה, שם שהו לרגל אירועי האולימפיאדה של שנת 1974.

בתמונות, שמתפרסמות בסוכנות הידיעות 'דיילי מייל', נראה קורבין מניח זר פרחים על הקברים בבית קברות בתוניס שבו נקברו המרצחים. 

החשיפה הובילה כצפוי לגל מחאה עוצמתי כלפי המנהיג המותקף בלאו הכי. ארגונים יהודיים ואף חלק מחברי סיעת ה'לייבור', דרשו הסברים לטיול לתוניס, אותו כינו 'בזוי'.

בית קברות בתוניס (צילום: שאטרסטוק)
בית קברות בתוניס (צילום: שאטרסטוק)
הגדלה

גם אלמנותיהם של הספורטאים הישראלים תקפו את קורבין וקראו להתנהגותו 'זדונית, מרושעת וטיפשית'. האלמנות אמרו עוד כי קורבין 'מסוכן', 'מלא שנאה' ו'עליו להתבייש' .

סיעת ה'לייבור' ניסתה לתרץ כי קורבין, הידוע בדעותיו האנטי-ישראליות, הגיע למקום כדי להשתתף בטקס זיכרון ל-47 פעילי אש"ף, שהותקפו מן האוויר בתוניס על ידי חיל האוויר הישראלי בשנת 1985. מסתבר כי גם פעילים אלו קבורים בבית קברות זה.

אלא שמדבריו של קורבין עצמו משתמע להפך, שכן מיד לאחר הטיול הוא כתב כי את הזרים הניח לא רק על קברי פעילי אש"ף, אלא גם על קברי 'אנשים אחרים שנהרגו ע"י המוסד הישראלי'.