אאא

בחסידות ויז'ניץ בלונדון מתרגשים מסיפור מטלטל שמסעיר את החסידות: לקראת ימי החגים התקינו בבית המדרש של האדמו"ר מויז'ניץ בלונדון, פראנצ'עס על מנת להקל על החסידים המצטופפים בטישים שהפכו לשם דבר בכל רחבי אירופה.

את הפראנצ'עס הביאו דרך חברה שבבעלות חסיד בעלזא, שסיפר כי הוא עושה זאת במחיר מוזל לזכרו הטהור של האדמו"ר מויז'ניץ ממונסי זצ"ל, אביו של הרבי מלונדון.

לפני תקופת זמן ביקשו בחסידות סיוע מסויים וביקשו מבעל החברה שיעשה זאת והוא הסכים לכך למרות שזה לא היה חלק מתנאי העבודה. "הכל למען הרבי", הסביר.

הפראנצ'עס בלונדון (באדיבות המצלם)
הפראנצ'עס בלונדון (באדיבות המצלם)

בניגוד למתוכנן, להמתין לחגי תשרי, החליטו בחסידות להשתמש כבר בשבת הזאת בפראנצ'עס בטיש של האדמו"ר והייתה רווחה לחסידים הרבים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

במוצאי שבת התקשר בעל החברה, כאמור חסיד בעלזא מישראל, וסיפר כי בליל שבת חלם שהוא משתתף בטיש של האדמו"ר מויז'ניץ זצ"ל במונסי, מקום בו לא היה מעולם.

"אני עומד על הפראנצ'עס, ולפתע האדמו"ר זצ"ל קורא לי, ומבקש שאעמוד מאחוריו ובמשך כל הטיש מעניק לי שיריים ונותן לי כבוד גדול", מספר בעל החברה, "בבוקר התעוררתי ולא הבנתי מדוע זכיתי לכבוד הגדול".

החסיד ממשיך ומספר כי "במוצאי שבת מיהרתי להתקשר על מנת לברר אם השתמשו בפראנצ'עס כבר השבת, וכשהתברר לי שכך היה, הבנתי שהרבי זצ"ל ביקש להוקיר לי טובה ולכן היה החלום המפתיע".