אאא

עשרות בנות חרדיות שטיילו במסגרת קעמפ בניו יורק, נזקקו לחילוץ לאחר שנקלעו לזרמים עזים בזמן רפטינג בנהר, כך מדווח ערוץ WFMZ.

בנות הקעמפ, הממוקם בוודבורן שבניו יורק, יצאו לשיט רפטינג בנהר לההיי - נהר ארוך מאד בפנסילבניה. חלקים שונים בניו יורק סובלים בימים אלו משטפונות ומזג אוויר קשה, אך הנהר מסומן במסלול שבו המים רגועים.

אלא שמאות הבנות יצאו מיציאה לא נכונה באפיק הנהר. רובן פעלו לפי הוראות מסודרות, והגיעו בשלום לנקודת האיסוף, אך כ-50 בנות נקלעו למים שוצפים שהפכו את הסירות. חלק מן הסירות שקעו במים, וחלק מהן נלכדו בין ענפי עצים כאשר הבנות מחזיקות בענפים בכדי לא להיסחף.

כוחות חילוץ יצאו למבצע שנמשך מספר ימים. בשלב מסויים הוא הושהה בשל תנאי מזג האוויר הקשים, אך בשעות האחרונות דיווחה הנהלת אתר השיט כי כל הבנות הוחזרו, כאשר רק אחת מהן סובלת מפציעות קלות.

הרגעים שלאחר החילוץ

"כשהתחלנו את השיט, המים היו נוחים", סיפר מנהל האתר. "היינו מצויידים ובטוחים. אני התלוויתי לקבוצה, ואם היה חשש קל לא היינו מוציאים אותן לטיול".

מחלצים סיפרו כי המים היו גבוהים במיוחד לאחר גשמים עזים שירדו בימים האחרונים, וכי זהו מבצע החילוץ המורכב ביותר שנעשה בנהר בשנים האחרונות.