אאא

הותר לפרסום שמה של ההרוגה אמש בשומרון: חוה חיה רויזין תושבת עמנואל, בת 42, נהרגה אמש (חמישי) מדריסה סמוך לחוות גלעד שבשומרון, ככל הנראה על ידי מונית פלסטינית. זמן קצר לאחר מכן נקבע מותה בזירה. כוחות גדולים של צה"ל הוקפצו לזירת התאונה והקימו מחסומים באזור. בתחילה עלה החשד כי מדובר בפיגוע דריסה, אך הדבר לא הוברר עדיין באופן סופי וייתכן כי מדובר בתאונת פגע וברח.

הנהג הדורס, גבר כבן 60, הסגיר את עצמו לידי המשטרה הפלסטינית בשכם. לטענתו, הוא ברח מתוך פחד. בעקבות בחינות ראשוניות של הזירה, במערכת הביטחון מעריכים שמדובר בתאונת פגע וברח קטלנית ולא בפיגוע - אך מדובר צה"ל נמסר הבוקר כי מתחקור ראשוני של צה"ל ושב"כ, עולה כי קיימת סבירות גבוהה שמדובר בתאונה, עם זאת טרם נשללו כיווני חקירה אחרים.

התושבים היהודים באזור לעומת זאת סבורים, כי מדובר בפיגוע טרור לכל דבר ועניין. ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, אמר: "מבחינתנו מדובר בפיגוע לכל דבר ועניין. הצומת הוא צומת מואר, עם עמודי תאורה של נתיבי ישראל, אין שום סימן לחריקה ועצירה, לא לפני מקום הפיגוע וגם לא לאחריו. מבחינתנו זה עוד פיגוע קשה, רצח בדם קר של תושבת השומרון בכביש מרכזי במדינת ישראל".

בתחילת השנה נרצח בצומת חוות גלעד הרב רזיאל שבח הי"ד תושב המקום. שבח נפגע בצוואר ובפלג גופו העליון מירי שבוצע מרכב חולף ופונה במצב אנוש לבית החולים מאיר בכפר סבא, שם נקבע מותו. כוחות הביטחון חקרו בימים שלפני רצח הרב שבח ז"ל מידע על פלסטיני חמוש שהסתובב באזור הצומת. התאונה אמש אירעה כמה עשרות מטרים מאותו מקום.

חובש מד"א דותן מעצרי ופרמדיק מד"א בועז מלכה סיפרו: "כשהגענו למקום הבחנו בצומת המואר בכביש 60 סמוך לחוות גלעד, באישה בשנות ה-40 לחייה ששכבה בתעלה בצד הדרך. היא הייתה מחוסרת הכרה, ללא דופק וללא נשימה וסבלה מפגיעה רב מערכתית. הענקנו לה טיפול רפואי וביצענו בדיקות רפואיות. מצבה היה קריטי ולאחר זמן קצר נאלצנו לקבוע את מותה".

הלווייתה של חוה חיה רוזין תתקיים בשעה 13:00 בבית העלמין ירקון.