אאא

פרסום ראשון: הסערה סביב הבחירות בעיר אלעד לא עוצרת רק בקרבות בין 'דגל התורה' ל'שלומי אמונים אלא מתפרסת להפצת שמועות חסרות בסיס, המביאות את האב"ד הגאון רבי יהודה סילמן להוציא הכחשה ברורה.

ביממה האחרונה נפוצו שמועות באלעד, בשמו של האב"ד הרב סילמן, כי הורה - כביכול - לתמוך במועמדותו של אבי שטרן, איש 'דגל' וחבר מועצת העיר אלעד - לראשות העיר.

כעת, יוצא הרב סילמן בהבהרה, המתפרסמת לראשונה ב"כיכר השבת", לפיה אין שחר לשמועות שהופצו בעיר בשמו וכי אין כל החלטה בנושא.

בימים האחרונים, בצל המו"מ בין 'דגל התורה' ל'שלומי אמונים', ממשיכים ב'דגל' לחפש דמות דומיננטית שתתמודד מטעמם ובתמיכת ש"ס לראשות העיר, כאשר המטרה הסופית היא להגיע להסכמות גם מול מפלגת 'שלומי אמונים' וזאת בכפוף להסכם על העיר בית שמש.

שמו של אבי שטרן, חבר מועצת העיר אלעד, עלה אף הוא בין שלל השמות כמי שעשוי להתמודד מטעם 'דגל התורה', אלא שבעיר כבר נפוצו שמועות כאילו ההחלטה נפלה ובעקבות כך יוצא הרב סילמן בהכחשה חריפה.

"מביתו של האב"ד הגר"י סילמן נתבקשנו להבהיר", נאמר בפתח ההודעה, "כי השמועות שנפוצו ביממה האחרונה בשמו בעניין מועמד דגל התורה לראשות העיר אלעד אינם נכונות".

עוד נאמר כי "הוראת כל גדולי ישראל הייתה ונשארה להביא מועמד ראוי לתפקיד בעל ניסיון ניהולי מוכח".

יצוין כי השמות המדוברים כעת מטעם 'דגל התורה' וש"ס להתמודדות לראשות העיר אלעד הם סגן ומ"מ ר"ע ירושלים יצחק פינדרוס וחבר מועצת העיר ביתר יוסי שטרית.

מוקדם יותר הערב שיגר יו"ר 'שלומי אמונים', סגן השר מאיר פרוש, שיגר מכתב ליו"ר 'דגל התורה' ח"כ משה גפני, בו הוא מפרט את כל השתלשלות בקרב בין המפלגות בערים אלעד ובית שמש, ודורש הליכה לבוררות על ההסכם ביניהם, תוך שהוא מודיע כי באם לא תיערך בוררות, הרי שבנו ישראל פרוש, יתמודד מטעם 'שלומי אמונים' לראשות העיר אלעד.

הבוקר נחשף ב"כיכר השבת" כי חברי הכנסת של 'דגל התורה' הודיעו לפרוש שיסכימו ללכת לבוררות, תוך שהם מבהירים כי בכוונתם לקיים את ההסכם שנחתם ביניהם.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"דרישתנו לבוררות מיידית נובעת מכך שההסכם שנחתם בז' תשרי תשע"ד שובש כבר בכמה נקודות מהותיות. נבקש לפרט את הטענות בפני הבוררים כדרכם של יראי ה'", כתב פרוש במכתבו, בו הוא טוען כי "הגר"י סילמן הגיע להחלטה שלטובת תושבי אלעד ישראל פרוש צריך להישאר ראש עיר, בתנאים מסוימים שסוכמו ואושרו על ידי שלומי אמונים, וזה מבלי לעסוק בטענות להפרת ההסכם מצד דגל התורה בבית שמש".

לדבריו: "קיבלתי שלוש תשובות מדגל התורה, פעם מגאון-ת"ח חשוב, פעם מיעקב גוטרמן וכעת ממך. כל תשובה שונה מחברתה. הדבר הנכון ביותר זה הליכה לבוררות. הציעו לנו בחורף הצעות בבית שמש והתעכבנו, כי חיכינו לדגל התורה. הציעו לנו בקיץ הצעות באלעד והתעכבנו, כי חיכינו לדגל התורה. היות ואנחנו למודי סבל מהסכמים כתובים וסיכומים ברורים שלא קויימו איתנו, אנו מבקשים שוב ושוב לקיים דיון מיידי בבוררות".

בכיר ב"דגל התורה",המגיב בשיחה עם "כיכר השבת" למכתב ואומר כי "תמוה שדווקא לאחר הסכמת 'דגל התורה' להגיע לבוררות בבית הדין, בחרו ב'שלומי אמונים' לצאת למתקפה ולהציג את 'דגל התורה' כמי שאינה מוכנה להתדיין בבית דין".

ב'שלומי אמונים' הדגישו הערב כי "הדרישה היחידה כעת היא התחייבות ברורה ש'דגל' תתמוך בקדנציה הבאה בנציג חסידי לראשות העיר בית שמש". לדבריהם, "הנושא הוסכם בשיחות שהתנהלו בשבוע האחרון, אך טרם התקבלה התחייבות רשמית".