אאא

משטרת ירושלים חוקרת חשד כי חברות תעופה הונו אלפי לקוחות באמצעות מכירת כרטיסי טיסה לאומן שבאוקראינה בראש השנה בהיקף של מעל מיליון דולר, וביטלו העסקאות יום לפני מועד הטיסה. שלושה חשודים נעצרו. 

החקירה נפתחה עם קבלתן של 2 תלונות מאזרחים, לפיהן רכשו כרטיסי טיסה לציון רבי נחמן באומן שבאוקראינה לרגל  ראש השנה מחברת נסיעות בשם 'אירו-פנים' בכ - 635 דולר לכל כרטיס. כיום לפני מועד הטיסה, החברה הודיעה ללקוחותיה כי אין ביכולתה למלא את חלקה בעסקה והכרטיסים בוטלו.

חוקרי המשטרה הבינו כי על פי החשד מדובר בהיקף הונאה רחב מאוד ממנו נפגעו יותר מ-2000 אנשים, מרביתם ככל הנראה מהציבור החרדי.

עם התקדמות החקירה, עצרו חוקרי המשטרה בתחילת השבוע חשודים עיקריים, תושבי ביתר עלית ובית שמש, שהנם הבעלים של חברת 'אירופנים' והם הובאו לחקירה במשטרה בחשד לקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, זיוף בכוונה לקבל דבר במרמה, הלבנת הון ועבירות נוספות.

מחקירת המשטרה עולה החשד, כי החשודים ערכו חוזה התקשרות עם אדם השוהה בחו"ל ומיצג חברת תעופה המפעילה טיסות בין ישראל לאוקראינה, ובו הזמינו מעל 2000 כרטיסי טיסה בשווי של מעל 1,300,000 דולר.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

עוד עלה החשד, כי החשודים קשרו קשר עם חשוד נוסף (29, גבעתיים) שנעצר אמש בנתב"ג, עת שעפ"י החשד שניסה להימלט מהארץ, שטען כי הוא מבקש לממן ולסבסד חלק מעלות כרטיסי הטיסה ע"י כך שהחשודים יעבירו לידיו את כספי מכירת הכרטיסים, ולאחר שיסבסד את העלות, יעביר הכסף לנציג חברת התעופה בחו"ל.

המשטרה חושדת כי כלל הכסף שהצטבר בידי 3 החשודים ממכירת הכרטיסים, לא הועבר כלל לנציג חברת התעופה בחו"ל, ועפ"י החשד מעלו בכספים והשתמשו בהם על מנת לבצע הלבנת הון ולטובתם האישית.

כיום לפני מועדי הטיסות בשבוע החולף, הודיעו בעלי החברה לקהל לקוחותיה שרכשו כרטיסי הטיסה, כי אין ביכולתם למלא חלקם בעסקה וכי כרטיסי הטיסה מבוטלים, ובכך עפ"י ההערכה במשטרה גרמו לנזק כספי בהיקף רחב לאלפי הלקוחות, שחלקם ככל הנראה נאלצו לרכוש כרטיסים חדשים מחברות אחרות על מנת לטוס לאומן.

בית משפט השלום בירושלים נעתר אמש לבקשת המשטרה והאריך מעצרם של 2 החשודים בארבעה ימים. היום יובא בפני בית המשפט החשוד השלישי.