אאא

בטקס רב רושם שנערך השבוע, זכו הערים אלעד ורכסים בפרסים מיוחדים על יופיים, שניכר בעיני חברי ועדת השיפוט מטעם 'המועצה לישראל יפה'.

בקטגוריית "הערים בנות עד 50 אלף תושבים", זכתה אלעד באות היוקרתי של "דגל היופי" לשנה הנוכחית, זאת לאחר ביקורת קפדנית שנערכה בעיר במשך זמן ממושך. את דגל היופי קיבל ראש העיר ישראל פרוש, מידיו של סגן שר הפנים משולם נהרי (ש"ס).

כמו כן, בתחרות "קריה יפה ומקיימת" קיבלה אלעד בפעם ה-19 ברציפות 'חמשת כוכבי יופי', זאת לאחר שזכתה בציון המירבי, מה שאיפשר לה לעלות לתחרות על תואר דגל היופי, המוענק ליישוב אחד בלבד בכל קטגוריה.

כאמור, גם הישוב רכסים זכה בפרס מגן שר הפנים, בחמישה כוכבי יופי של המועצה לישראל יפה ובחמישה כוכבי יופי למקלטים מטעם פיקוד העורף - שלושת הפרמטרים בתחרות הרשויות המקומיות שערכו משרד הפנים, המועצה לישראל יפה והפיקוד.

יצוין, כי המועצה המקומית רכסים היא מהרשויות הבודדות בישראל שגם זכו בציון הגבוה בכל הפרמטרים שנבדקו וגם זכו בפרס 'מגן שר הפנים' שניתן לרשות מקומית שביצעה הליכי ייעול בולטים באופן משמעותי לעומת שנים קודמות.

הפרמטרים שנסדקו לפני ההחלטה על מתן הפרסים השונים, נוגעים לניקיון היישוב, פארקים, מבני ציבור ותחזוק הריאה הירוקה. כוכבי היופי על תקינות מקלטים ניתנים לרשויות מקומיות עבור מקלטים ציבוריים המתוחזקים וערוכים כנדרש למקרה חירום.