אאא

שוטרי משמר הגבול של משטרת ישראל סיכלו במוצאי השבת גניבת מכולה שהכילה כ-17,300 בקבוקי יין מזכוכית שיובאו מאיטליה, בקבוקים שאמורים היו לשמש את תעשיית היין הישראלית ולהימכר בחגים הקרובים. שווי תכולת המכולה מוערך בכ-50,000 ש"ח ועגלת המשאית בכ-150,000 ש"ח. החשודים בגניבה שככל הנראה נהגו לגנוב מכולות נעצרו על ידי השוטרים.

בשבועות האחרונים פעלו בלשי משמר הגבול נגד 4 חשודים שהתמחו ככל הנראה בגניבת מכולות עם סחורות שונות. החולייה נהגה ככל הנראה לפקוד חניוני משאיות, לאתר מכולה אותה ירצו לגנוב, לבצע פעולות הכנה ולהגיע לבצע את הגניבה. הכנות מהסוג המדובר נעשו בחניון משאיות סמוך למושב יסודות שבשפלה. 

משהבינו השוטרים שככל הנראה הגניבה תתבצע במוצאי השבת, נערכו הכוחות בתצפיות ובמארבים בחניון המשאיות הסמוך למושב יסודות. במהלך הלילה הבחינו השוטרים בחשודים שהגיעו לעגלת משאית העמוסה במכולה, פרצו אותה וחיברו אותה למשאית איתה הגיעו.

עם פריצת העגלה וניסיון ההימלטות מהמקום הצליחו השוטרים לעצור את המשאית, להביא למעצרם של 4 חשודים ובכך לסכל גניבה של המכולה והעגלה אשר שווים יחד כ-200,000 ש"ח.

החשודים, שני פלסטינים שוהים בלתי חוקיים תושבי א-ראם, ישראלי תושב בית חנינה וישראלי תושב הפזורה הבדואית באיזור צריפין נעצרו לחקירה ואתמול כבר הוארך מעצרם בבית המשפט השלום באשקלון בעשרה ימים.

כשעדכנו השוטרים את יבואן הבקבוקים בדבר ניסיון הגניבה הודה להם על פעילותם, סיכול הגניבה ומעצר החשודים. לדבריו אם המכולה ובה כ-17,300 הבקבוקים הייתה נגנבת היה מחסור חריף בבקבוקי יין בחגים הקרובים. אתמול הגיעו היבואן ובעל העגלה לקבל את רכושם חזרה.