אאא

מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף כמיל אבו רוקון, התריע היום (שישי) בדף הפייסבוק שלו בפני תושבי רצועת עזה כי אם לא יפסיקו להיגרר לפעולות הטרור הימיות של ארגון הטרור חמאס, מרחב הדיג שהורחב לאחרונה עלול להצטמצם שוב ולפגוע בדייגים העזתיים.

המתאם העביר את המסר באמצעות "התמונה המלאה", וידאו-בלוג שהושק לאחרונה בעמוד ״אלמונסק״, באמצעותו הוא מנהל קשר ישיר בערבית עם תושבי הרצועה.

האלוף אבו רוקון אמר: "שלום לכם, השבוע אני רוצה להציג לכם את התמונה המלאה ביחס למתרחש בחופי עזה: לאחרונה, הודענו בעמוד אלמונסק על הרחבת שטחי הדיג ברצועת עזה מ-3 מייל ל-9 מייל. הרחבת שטחי הדיג משרתת למעלה מ-250 אלף איש שמתפרנסים מענף חשוב זה. בעקבות זאת חלה עלייה של כ-50% ברווחי הדיג ביחס לתקופה המקבילה טרם ההרחבה. השינוי גם הוביל לקפיצה דרמטית בכמות הדגים שמשווקים, והביא להוזלת מחירם בכ-50%".

מתאם פעולות הממשלה הזהיר בשלב זה את תושבי עזה בנוגע להמשך פעילות הטרור: "אולם, לפריחה בתחום הדיג נשקפת סכנה ממשית: ארגון הטרור חמאס מנצל את הדייגים העזתים שעובדים לפרנסתם ומאלץ אותם להשתתף בפרובוקציות ובהפרות סדר שמתרחשות במרחב הימי". הוא הוסיף בערבית: "אני רוצה להעביר מסר ברור וישיר: לא נעבור לסדר היום על הפרובוקציות במרחב הימי. נפעל ביד קשה כלפי מפרי הסדר גם במרחב הימי, ואם המצב יימשך, נצמצם חזרה את מרחב הדיג ל-3 מייל".

הוא הדגיש: "התמונה המלאה ברורה מאוד: הפרות הסדר שאותן מעודד חמאס במרחב הימי בעזה, עלולות לפגוע פגיעה קשה בפרנסתם של הדייגים העזתים וברווחתם של תושבי הרצועה. במקום לתת יד להתגרות בוטה זו, בואו נשמור על היציבות הביטחונית שמאפשרת את פיתוח הכלכלה הפלסטינית ברצועת עזה".