אאא

בערב יום הכיפורים בני משפחתו של איש התקשורת הוותיק זוזו אבוטבול נקראו להיפרד ממנו לאחר שהוא מת מוות קליני ולא הגיב למכות החשמל וההחייאה עליו לא צלחה, אבל כשהוכנס לחדר הצנתורים - כשהוא ללא סימני חיים - הצליחו הרופאים להציל את חייו, ימים לאחר מכן הוא שב להכרתו.

אבוטבול איבד את ההכרה בזמן שיצא לסיבוב יחד עם נכדותיו במהלך אשפוז בשל בעיה רפואית ברגלו. לפתע הוא התמוטט ובני משפחתו הובילו אותו לחדר המיון.

"הוא הגיע במצב של מוות קליני ולא הגיב לכל ניסיונות ההחייאה הנמרצים שביצענו", תאר ד"ר קובי שחם, מנהל היחידה לטיפול נמרץ לב באיכילוב לעיתון 'ידיעות אחרונות': "הוא הועבר תוך כדי החייאה לצנתור שבמהלכו אובחנה חסימה באחד מעורקי הלב הראשיים. לעורק הסתום הוחדר סטנט וקצב הלב חזר לעצמו".

בתו ריקי סיפרה: "ישבנו מחוץ ליחידה, מרוטים מרוב מתח ופחד ודאגה לאבא. התפללנו ורעדנו וחששנו שאם יינצל ויחזור לחיים, מה תהיה מידת הנזק המוחי שתישאר לו אחרי שכל כך הרבה זמן לא קיבל חמצן. היינו על הקצה".

בראיון לעיתון משחזר אבוטבול: "לא זכרתי כלום מהרגע שהחזקתי את הנכדות שלי ועד שהתעוררתי במקום שאני לא מכיר. אבל כן זכור לי המשפט הראשון שאמרתי: 'נתתם לאמא לאכול?'".

כעת, בהמלצת רופאיו, אבוטבול מקפיד על בריאותו ובין היתר הפסיק את עישון הסיגריות, כאשר עד לאחרונה היה מעשן ארבע חפיסות מידי יום.