אאא

יו"ר 'יש עתיד' ח"כ יאיר לפיד ניצל היום (שני) את ישיבת סיעתו, לרגל פתיחת מושב החורף של הכנסת, כדי לשוב ולהסית נגד הציבור החרדי.

"החרדים מפחדים. יש הזדמנות להעביר את חוק הגיוס כלשונו", אמר לפיד בתוך דבריו, כשהלחץ מכך שהממשלה תמשיך להחזיק מעמד ניכר בקולו.

וכך אמר חבר הכנסת לפיד: "אתמול אמורה הייתה להתקיים ישיבה של ראשי הקואליציה. היא בוטלה. ההסבר לביטול היה שאין טעם לכנס את ראשי הקואליציה כל עוד מועצת גדולי התורה לא החליטה על עמדתה לגבי חוק הגיוס. הממשלה אפילו לא העמידה פנים שהיא מחליטה על משהו. היא חיכתה ל'בוסים' האמיתיים שלה".

"אין שום סיבה לחכות. החרדים מפחדים", אמר כאמור לפיד. "יש פה הזדמנות. את חוק הגיוס אפשר להעביר כלשונו. אסור לשנות בו אף מילה. שר הביטחון התחייב על זה לצה"ל, לרמטכ"ל, לציבור הישראלי. אף מילה. זה חוק טוב, ונכון. הרבה יותר חרדים יתגייסו. הרבה יותר חרדים ייצאו לשוק העבודה".

לפיד בישיבת סיעתו (צילום ארכיון: Hadas Parush/Flash90)
לפיד בישיבת סיעתו (צילום ארכיון: Hadas Parush/Flash90)
הגדלה

לדבריו, "נתניהו לא עשה את זה עד עכשיו מפני שהשיקול היחיד שלו הוא פוליטיקה. אין שום דיון ערכי. אין שום דיון על מה טוב למדינה. אין שום עקרונות שהממשלה הזו מוכנה להילחם עליהם. הם עסוקים רק בקואליציה הזו, בקואליציה הבאה, בשותפים, איך להישאר בכיסאות. הם כל כך עסוקים בזה, הם כל כך עסוקים בעצמם ובהישרדות הפוליטית שלהם, ששום דבר כבר לא עובד".