אאא

עימות אירע בשעה האחרונה (שני) סביב שטח המריבה ב'מתחם ורבורג' בקרית יובל, לשם עיריית ירושלים שלחה טרקטורים כדי ליישר את השטח לקראת הצבת מבנים במקום עבור התושבים החילונים. נציגים חרדים שהגיעו למקום בלמו את העבודות האלו, שלדבריהם נעשו במחטף.

מי שהופיעו במתחם המדובר הם יו"ר דגל התורה אליעזר ראוכברגר, וחברי מועצת העיר ישראל קלרמן (דגל התורה), יוחנן ויצמן (אגודת ישראל) ואריה קינג ('מאוחדים'), שהצטרפו לכמה אברכים בניסיון לבלום את העבודות.

כזכור, 'מתחם ורבורג' בשכונת קרית יובל בירושלים הפך לאחד מסמלי השינוי הדמוגרפי המתרחש בשכונות המעורבות בעיר, בעקבות המאבק שמתחולל בין החרדים לחילונים על השליטה בו. בעקבות ההפגנות הרבות שהיו סביבו, אף נולד 'מתווה השכונות' של ראש העירייה ניר ברקת, שחרת על דגלו את שימור הצביון הקיים של שכונות העיר וסימון טריטוריות נפרדות למגזרים השונים.

ביממה האחרונה נערך דיון ברשות ברישוי בעיריית ירושלים, על מנת להתיר הצבת מבנים ניידים ב'מתחם ורבורג'. גם לאחר שאושרו הצבת המנ"דים, הוגש ערר על ידי חברי המועצה יוחנן ויצמן ומיכל הלברשטאם (אגודת ישראל).

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

יו"ר דגל התורה בעיריית ירושלים אליעזר ראוכברגר אומר כעת ל'כיכר השבת': "מדובר במחטף בלתי ראוי, שבועיים לפני הבחירות. זהו מעשה שלא יעשה, לקבוע עובדות בשטח בנושא כל כך שנוי במחלוקת. זה גם לא חוקי".

"נעשה כל מה שניתן", הוא מוסיף, "כדי למנוע מהמעשה השערורייתי לצאת אל הפועל. נמנע בכל דרך את הביצוע של המחטף שבועיים לפני הבחירות. מי שיצטרך להכריע בעניין זה הם מועצת העיר וראש העיר שייבחרו בעוד שבועיים. לא אלו שמסיימים כעת את תפקידם".

ל'כיכר השבת' נודע עוד, כי בשעה האחרונה פנה ראוכברגר לראש העיר ניר ברקת ותהה בפניו על המחטף שנעשה שבועיים לפני הבחירות, וברקת הפטיר לעברו: "נראה מה נעשה...".