אאא

יותר מאלפיים נשים גדשו אמש (רביעי) את אולמות האירועים של מלון רמדה, בערב חיזוק וכנס מיוחד לרגל הילולת רחל אמנו. האירוע נערך על ידי מטה הנשים של ש"ס, בהובלתה של הרבנית יפה דרעי ובנותיה.

שעה ארוכה לפני תחילת האירוע כבר צבאו מאות נשים על שערי האולם, כשהן מצוידות בכרטיסי כניסה, בהמתנה לפתיחת השערים. בהגיע השעה היעודה, נכנסו אלפי הנשים אל האולם, בציפייה לתחילתו של האירוע, שכלל תכנית ארוכה ומושקעת, שהוכנה מבעוד מועד ע"י מטה הנשים.

האירוע נפתח במעמד הדלקת נר תפילות וישועות לכבוד יום ההילולא של רחל אמנו עליה השלום, ולזכרו של מרן זצוק"ל.

כשהרבנית ימימה מזרחי החלה לדבר, היא סחפה את קהל הנשים בהרצאה מרתקת בנושא "אימא של כולם". בסגנונה המרתק והמרגש, הלהיבה הרבנית ימימה את המשתתפות, וסיפרה על תפקיד של אם בישראל ועל חובתן של הנשים לסייע למערכה החשובה העומדת בפניהן, לקראת הבחירות שיתקיימו בעוד פחות משבועיים.

לאחר מכן הופיעו האחיות כליפא במופע זמר ענק, סוחף ומרגש, בשילוב כלים חיים. המופע הייחודי כולל שיר חדש על מרן, שחובר במיוחד לאירוע, ורגעי שירה מרגשת שריתקו את המשתתפות במשך שעה ארוכה.

לאחר מכן כבו האורות באולם, ועל מסכי הענק הוקרן הסרט "את שאהבה נפשו", על דמות ההוד של מרן הגר"ע יוסף זצוק"ל - סרט בכורה מרגש ומטלטל, בביצוע מטה נשים-ירושלים. במשך שעה ארוכה צפו אלפי הנשים בהתרגשות רבה בקטעים נדירים ומרגשים מחייו של מרן.

גולת הכותרת של האירוע, הייתה כניסתו של נשיא מועצת חכמי התורה ראש הישיבה חכם שלום כהן. התרגשות אחזה בקרב המשתתפות עם כניסתו של מרן לאולם, יחד עם יו"ר תנועת ש"ס שר הפנים הפריפריה הנגב והגליל אריה דרעי, סגן ראש העיר צביקה כהן וחברי מועצת העיר חיים כהן, פיני עזרא ושמואל מרציאנו.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

בדברים שנשא בפני המשתתפות, קרא נשיא המועצת הגאון חכם שלום כהן בהוראה מפורשת לנשים: "רבות בנות עשו חיל, כולם מחויבים למרן זצ"ל, וכל אחת יכולה להשפיע". מרן דיבר על החובה המוסרית של כל אחת מהנשים ליטול חלק במערכה, ולזכור שכל אחת שמצביעה ומסייעת להביא עוד פתק ש"ס לקלפי, בזכותה עוד יהודי ישמור שבת, ושזה הכוח של פתק בקלפי.

עם סיום דבריו של נשיא המועצת, נשא דברים יו"ר ש"ס השר אריה דרעי, שדיבר על החובה של כל אחת מהנשים ליטול חלק בפעילות המטה, כל אחת כפי יכולותיה. בין היתר אמר דרעי: "לא פחות מההצלחה של ש"ס במועצת העיר, חשוב מאד שמשה ליאון ייבחר. הוא היה מועמדו של מרן הגר"ע יוסף זצ"ל לפני חמש שנים. אנחנו ממשיכים את מורשתו ואת הוראתו של נשיא המועצת".

"זה היה ערב מרגש ומיוחד", מספרת גב' סננס, ממארגנות האירוע. "כל אחת שהגיעה לאירוע, באה כדי להיות שגרירה של התנועה לקראת הבחירות. הייתה היענות חסרת תקדים, כאשר מאות נשים מילאו את טפסי 'את השגרירה', שמטרתם לסייע ביום הבחירות, בשעות שנבחרו על ידן".

בני ביתו של נשיא המועצת מספרים, כי הוא התרגש מאוד מהמעמד, ולאחר שיצא מהאולם התקשר אחד מנאמני ביתו למארגנות הכינוס וביקש למסור בשמו כי הוא מבטיח שכל אחת שתירתם ותתנדב להצלחת מערכת הבחירות, תעביר פתק עם בקשה לברכה אישית, והוא מבטיח לקרוא כל בקשה באופן אישי, ולהתפלל למענה.