אאא

הבחירות לראשות עיריית צפת מסתמנות כגורליות עבור הציבור החרדי בעיר. בצד אחד ניצב מועמד המפלגות החרדיות, נחמן גלבך, כשממול מתמודדים ראש העיר אילן שוחט, מועמד הליכוד שוקי אוחנה ומועמד כולנו ישי מימון. סיכוייו של גלבך לנצח הינם גבוהים, בהתחשב בעובדה שלפי הפילוחים, הציבור החרדי לבדו מונה 48% מקולות הבוחרים.

אלא שממול גלבך מתמודד מועמד חרדי עצמאי בשם אליעזר לזר, מה שעשוי לפגוע בגלבך, שלא ינצח בסיבוב הראשון, אלא יעלה לסיבוב שני מול אחד מהמועמדים החילונים.

השבוע, אחרי שהתפרסם מכתב רבני העיר ומכתב חברי המועצת של אגודת ישראל, הקוראים לתמוך בגלבך, פרסמו תומכיו של לזר בעיר כי הוא זוכה לתמיכה מפתיעה מהמקובל הגר"ד קוק, שאף בירכו בהצלחה. כהוכחה פרסמו תומכי לזר סרטון, בו נראה הרב קוק מברך את לזר.

אלא שהיום (חמישי), לאחר שנפגש במשך שעה ארוכה עם גלבך, פירסם הגר"ד קוק מכתב הכחשה למה שנטען בשמו. במכתב קרא הרב לציבור להתאחד מאחורי מועמד אחד ומדגיש כי זו דעתו היחידה. "לכב' הציבור הנכבד, ואין כבוד אלא תורה", פתח הרב את מכתבו. "אין תקווה להצלחת הציבור "שלנו" אלא באיחוד שני הפלגים "שלנו" ויותר מזה אין שוב דעה כלל ועיקר". את המכתב סיים "בברכת כהן הדיוט".