אאא

שבוע וחצי לבחירות בירושלים, המירוץ נכנס לישורת האחרונה וב'דגל התורה' וש"ס סיכמו על חתימת הסכם עודפים בין המפלגות, שייחתם במהלך היום.

ההסכם עם ש"ס ייחתם לאחר שבשבועות האחרונים פנו ראשי 'דגל התורה' בירושלים - לטענתם - מספר פעמים לאנשי 'אגודת ישראל' בהצעה לחתום על הסכם עודפים בין שתי הרשימות, על מנת שקולות היהדות החרדית לא יילכו לאיבוד. אך למרות זאת, לדבריהם, ב'אגודה' בחרו להתעלם מהפניות הללו.

בהודעת 'דגל התורה' נאמר כי "על מנת שאכן שום קול חרדי לא יילך לאיבוד חלילה, ומאחר והיום הוא המועד האחרון לחתימה על הסכם עודפים, החליטו סיעות דגל התורה וש"ס לחתום ביניהם על הסכם עודפים וכך להבטיח את מקסום הקולות ולוודא שקולות חרדים יכניסו כמה שיותר נציגים חרדים למועצת העיר ירושלים".

אליעזר ראוכברגר יו"ר דגל התורה בעיריית ירושלים אמר כי "יש כאלה ששולחים מכתבים ומבקשים בקשות, ועושים הצגות של שלום ורצון לשיתוף פעולה. אבל בפועל אין להם כנראה בעיה לאבד קולות חרדים ולפעול לכך שקולות חרדים יילכו לאיבוד או לחיזוק מפלגות שאינן פועלות ברוח חכמים וגדולי התורה לאורך הדורות".

עוד הוסיף ראוכברגר: "אנחנו בדגל התורה פעלנו לפי הוראת רבותינו שצריך לעשות כל מאמץ שאף קול חרדי לא יילך לאיבוד, ושמי שיהנה מעודפי קולות יהיו נציגים חרדים. אבל אגודת ישראל החליטה לפעול נגד טובת הציבור החרדי בירושלים ולא לדאוג לעודפי הקולות שיהיו, ולכן החלטנו לחתום על הסכם עודפים עם ש"ס, וכך לוודא שקולות חרדים אכן יכניסו למועצת עירית ירושלים נציג חרדי. כך דואגים באמת לקדושת ירושלים ולצרכי הציבור החרדי בעיר, ולא באמצעות מכתבים פומביים ובהצגות ומן השפה ולחוץ".