אאא

אלפי חרדים עשו את הבלתי יאמן, הדיחו את ראש העיר החרדי משה אבוטבול לטובת מועמדת הציונות הדתית עליזה בלוך. גם במטה המנצחת אומרים זאת בגלוי: ללא קולות החרדים - לא היינו מנצחת.

בשבוע שעבר החלה התקשורת החרדית לעסוק בדרמה שהתחוללה בבית שמש, עוד ועוד קולות של חרדים המתכוונים להצביע למועמדת עליזה בלוך, וזה בזמן שראש העיר המכהן משה אבוטבול זוכה לתמיכת כלל המפלגות החרדיות ומנהיגי הציבור החרדי.

בבית שמש הרגישו את רוח ההפיכה, לא פחות. אבל בכירי הפוליטיקה החרדית - שהיו עסוקים באלעד, חיפה וירושלים - דחו את הטענות והאזהרות והבהירו שכלל הציבור החרדי יצביע עבור משה אבוטבול.

אמש (רביעי), בזמן שהמפלגות היו עסוקות בספירת הקולות וההישגים, החלה להתבהר התמונה בבית שמש: עליזה בלוך זכתה בלפחות שלוש אלף קולות חרדים, שבקולותיהם הצליחו להדיח את משה אבוטבול. יש הטוענים שאף יותר: "על פי הערכות, בלוך זכתה לכ-6.000 קולות חרדים, ללא הקולות הללו היא לא מנצחת", טען גורם פוליטי בעיר. 

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

 משה אבוטבול מזהיר מהפסד, ערב הבחירות

בלוך עצמה אמרה ל"כיכר השבת": "חרדים רבים הצביעו עבורי. אני יודעת מה המצב בקלפיות. אין ספק שאלפי חרדים אמרו 'אנחנו רוצים לחיות בחברה בריאה'".

 יצוין כי בשבוע שעבר הזהיר משה אבוטבול את ההנהגה החרדית מהפסד ובראיון לאולפן 'כיכר השבת' אמר: "אני פונה מכאן אל כל ראשי המפלגות, דרעי, גפני, פרוש , ליצמן: אתם צריכים להבין, האחריות שלכם היא כלפי העיר בית שמש, לא פחות ממני. כל העתיד של הדיור לציבור החרדי נמצא אצלנו בבית שמש".

באשר לטענות תושבים חרדים נגדו, אמר אבוטבול: "זה לא נכון שאנחנו מנצלים את תמיכת גדולי ישראל בנו. אנחנו עושים קבלות קהל בתוך השכונות. מה לא עשינו כדי שהתושבים יהיו מרוצים?".