אאא

פרסום ראשון: למעלה משבוע עבר מאז ניצחונה של עליזה בלוך בבית שמש, והנציגות החרדית מתקשה להתאחד לבלוק אחד וללכת למו"מ משותף מול ראש העיר הנכנסת. ל'כיכר השבת' נודע כי החשש מפני מו"מ נפרד, הוביל למכתב חריף של יו"ר סיעת 'דגל התורה' המקומית, בדרישה לפגישה דחופה עם חברי הכנסת של המפלגה, מתוך מטרה שההתנהלות מול הגורמים הפוליטיים (עליזה בלוך) תיעשה במשותף עם כל חברי הסיעה.

במכתב שכתב יו"ר הסיעה ישראל סילברסטין לחברי הכנסת משה גפני, אורי מקלב ויעקב אשר, נכתב כי "לאחר קיום ישיבת סיעה היום, אנו מבקשים פגישה דחופה עם חברי הכנסת של דגל התורה להתייעצות".

למכתב צורף פרוטוקול ישיבת הסיעה, בו נאמר כי "1. סיעת דגל התורה בהוראת רבני העיר וגדולי ישראל שליט"א עושים כל מאמץ שכלל נציגי הציבור החרדי במועצת העיר יתנהלו מתוך אחדות ובכך יגבר כח הציבור החרדי במועצת העיר".

"2. נציגי דגל התורה יפגשו בהקדם עם חברי הכנסת של דגל התורה כדי לגבש עמדה לפני כל התנהלות מול הגורמים הפוליטיים הנוספים, דבר שיובא בסופו של דבר לאישור רבני העיר וגדולי ישראל שליט"א.

"3. כל התנהלות מול הגורמים הפוליטיים תהיה במשותף עם כל חברי הסיעה בלבד!

"4. סיעת דגל התורה תעמוד בתוקף על שמירת העקרונות של הציבור החרדי והמשך התפתחות העיר ומוסדות התורה והחינוך.

"5. נציגי דגל התורה יעשו כל מאמץ לשרת את ציבור שולחיהם ולדאוג לאינטרסים של הנ"ל בכל דרך שיורו רבני העיר וגדולי ישראל שליט"א, בין מהקואליציה ובין מהאופוזיציה".

הפרוטוקול
הפרוטוקול

בכיר ב'דגל התורה' אומר ל'כיכר השבת' כי "המכתב מבהיר בצורה חד משמעית כי כל ניסיון לחתור נגד עמדת המפלגה והליכה למו"מ עצמאי - תהיה בעוכרינו ותוביל להשלכות. אין לנו שום חשש מהליכה לאופוזיציה - אם כך יוחלט".

בתוך כך, ראש העיר היוצא משה אבוטבול נפגש בצהריים (חמישי) לפגישה ראשונה עם ראש העיר הנכנסת עליזה בלוך. השניים קיימו חפיפה ראשונה וסיכמו לעבוד בשיתוף פעולה מלא בתקופה הקרובה.