אאא

שלושה מבוגרים ועשרה בחורים צעירים נפגעו באורח קל כתוצאה משריפה שפרצה הבוקר (ראשון) במבנה ישיבת 'תורה אור' ברחוב הרב סורוצקין בירושלים. החשד הוא כי מצנם שהנעשה בו שימוש על מזקן, הוביל לשריפה.

מיקי כהן, מנהל מרחב ירושלים באיחוד הצלה סיפר, כי "צוות אמבולנס של איחוד הצלה בסיוע חובשים באיחוד הצלה ירושלים העניקו טיפול רפואי ראשוני לנפגעים שחלקם חולצו מהמבנה ע"י צוותי כיבוי. כמו כן שני נפגעים באורח קל כתוצאה משאיפת עשן פונו באמבולנס של איחוד הצלה להמשך קבלת טיפול רפואי בבית החולים שערי צדק".

ממד"א נמסר: "בשעה 09:23 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב ירושלים על שריפה בקומת הקרקע במבנה בן 6 קומות ברחוב הרב סורוצקין בירושלים. חובשים ופראמדיקים של מד"א מעניקים טיפול רפואי ומפנים לבי"ח שערי צדק 11 נפגעים משאיפת עשן בהם 1 בינוני כבן 50 ו- 10 קל".

מהמרכז הרפואי שערי צדק נמסר כי "בסך הכל פונו לשערי צדק מהשריפה בישיבת אור תורה 10 ילדים ו-3 מבוגרים.  כולם נפגעו משאיפת עשן ובמצב קל".

מדוברות כבאות והצלה לישראל-מחוז י-ם נמסר כי "ארבעה צוותי כיבוי והצלה בסיוע מנוף גבהים מתחנות ירושלים, פעלו לפני זמן קצר בשריפה שפרצה בישיבה ברחוב סורוצקין הנמצאת בשכונת רוממה. לוחמי האש חילצו מספר לכודים מהאש והעשן, השתלטו על השריפה שבערה בעוצמה באחד מחדרי הישיבה ופינו את העשן הרב שהצטבר בבניין.

"סה"כ חולצו ופונו מהמקום, 9 ילדים ומבוגר שנפגעו משאיפת עשן ועוד מספר ילדים אשר לא נפגעו. כל הנפגעים טופלו במקום ע"י כוחות מד"א ירושלים וחובשי איחוד הצלה, ולאחר מכן פונו ע"י מד"א לבית החולים שערי צדק".

רשף שי נחמיה קצין כבאות והצלה שפיקד על האירוע מסר כי "הוזנקנו לשריפה בישיבת -תורת אור- ברחוב סורוצקין. הגענו למקום עם מספר צוותים תוך זמן קצר מאוד, והבחנו בעשן רב המיתמר מחלונות הבניין. פיצלתי את הכוח למספר גזרות עבודה, חלק מלוחמי האש ביצעו סריקות בעשן הסמיך ובתוך החדר הבוער לאיתור לכודים, וחלק אחר ביצע כיבוי של השריפה ואיוורור של הבניין מהעשן הרב שהצטבר בו. צוותי הסריקה איתרו במקום מספר ילדים לכודים בעשן, חילצו אותם והעבירו אותם לטיפול רפואי של אנשי מד"א".

מחקירה ראשונית של חוקרי כבאות והצלה ירושלים, עולה חשד כי באחד מחדרי הפנימייה, בוצע שימוש במצנם על מזרון אחת המיטות, דבר שגרם להתלקחות המזרון ולבסוף לבעירת כלל החדר, ולעשן כבד, סמיך ורעיל בכל הבניין.