אאא

הקרב בדרך לתמיכת אגודת ישראל במשה ליאון לראשות העיר ירושלים: בשעה האחרונה נערכה פגישה גורלית במעונו של ראש הישיבה הגאון רבי גרשון אדלשטיין כשעל השולחן השאלה האם להעביר את תמיכת 'דגל התורה' בעיר צפת למועמד החרדי נחמן גלבך, תמורת תמיכת מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל במשה ליאון בירושלים.

על פי המידע שהגיע ל'כיכר השבת' בשעה האחרונה במעונו של הגרי"ג אדלשטיין נערכה פגישה כ-25 דקות בהשתתפות חברי מועצת גדולי התורה הגאון רבי משה הלל הירש והגאון רבי דוד כהן. כאשר האחרון מוביל מהלך להעביר את תמיכת 'דגל התורה' מהמועמד החילוני שוקי אוחנה למועמד החרדי מאגודת ישראל נחמן גלבך בעיר צפת, בתמורה לתמיכה של אגודת ישראל במשה ליאון לראשות העיר ירושלים.

אלא שבמהלך הפגישה הביע הגרי"ג אדלשטיין את התנגדותו לדיל המדובר, והורה כי יש להמשיך לתמוך בשוקי אוחנה.

בתיעוד שהגיע לידי 'כיכר השבת' נראה רב הקהילה הליטאית, הגאון רבי דב קפלן מודיע בשעה זו בכנס פעילים כי הדיל התפוצץ, וכי 'דגל התורה' תמשיך לתמוך בשוקי אוחנה.

 הרב קפלן נואם, באדיבות המצלם

ביממה האחרונה נערכו מגעים אינטנסיביים בין הצדדים, לאחר שבכירי אגודת ישראל הבהירו כי ללא תמיכת דגל התורה בנחמן גלבך בצפת, לא תינתן תמיכה חסידית במשה ליאון בירושלים.

אמש (מוצ"ש) נערכה פגישה ממושכת במעונו של מזכיר מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל הרב יעקב ולצר בהשתתפות יענקי קנייבסקי ובנו של הגאון רבי משה הלל הירש.