אאא

"זה היום עשה ה' נגילה ונשמחה בו, כמה צריך להודות לבורא עולם", במילים אלו הודה יו"ר ש"ס השר אריה דרעי, בראיון מיוחד למשדר הבחירות ב'אולפן כיכר', על ניצחונו של משה ליאון בבחירות לראשות העיר ירושלים.

במהלך השיחה שחתמה את משדר הבחירות, אמר דרעי כי "היה קרב קשה, מתח עד הרגע האחרון, אבל הודו לה'", ואמר כי יעשה הכל כדי לאחד חזרה את הציבור החרדי.

תגובה ראשונה לניצחון של משה ליאון, המועמד שלך...

דרעי: "ברוך השם עשינו את רצון אבותינו, את צוואת מרן זצ"ל, את רצונו של מרן ראש הישיבה, שר התורה הגר"ח קנייבסקי. שמחה לראות את הפעילים שלנו, זה שווה כל הדברים שבעולם. לראות את השמחה של השסניקים שלנו... הם חיכו לרגע הזה הרבה הרבה זמן. ב"ה, צריך להודות לקב"ה.

"זה ניצחון של ירושלים, ירושלים זכתה ב"ה שיהיה לה ראש עיר שישמור על הצביון שלה, ראש עיר מוכשר, מנהל טוב, זכתה ירושלים. היה קרב קשה, לא פשוט, מתח עד הרגע האחרון, אבל הודו לה', חסדי ה'".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

הפילוג בציבור החרדי, איך מאחדים ביום שאחרי?

"אתה יודע, ישי, יותר טוב מכל אחד אחר, שש"ס ב"ה לא התפלגה בשום דבר. בצפת, אתה יודע, אני נלחמתי בשביל נחמן גלבך (נציג שלומי אמונים. י"כ), בערד, בחצור, בקרית גת, עם גור ואגודה. אני לא בצד של אף אחד, אנחנו לא נגד החסידים, אנחנו לא צד במחלוקות הזו. גם בשמחה הערב לא היה שום דבר של התגרות, הכל רק 'נשמת כל חי'".

דרעי מתח ביקורת מרומזת על החלטת 'אגודת ישראל' להריץ את יוסי דייטש לראשות העיר מבלי להיוועץ בשותפים החרדים ואמר כי "ההצלחות הגדולות של הציבור החרדי היו כשעבדו ביחד, צריך לחזור לביחד, צריך ללמוד לקח מכל הדברים הללו. כשעובדים ביחד ומתייעצים ביחד ושומעים אחד את השני - מצליחים. כשבאים ומדחיקים דברים ואומרים 'כזה ראה וקדש' אז המריבות לא משתלמות, צריכים ללמוד את הלקח".

"אני מוכן לתת את כל מה שאני יודע לעשות, מהניסיון שלי, בכדי לאחד את כולם, אין לי מחלוקת - חלילה וחס - עם אף אחד, אני מכבד את כל גדולי ישראל, כבוד גדול, אין לי שום דבר נגד", הוסיף יו"ר ש"ס. "אני מקווה שבימים הקרובים נצליח להחזיר בחזרה את האחדות, זה יהיה אומנם קשה, אחרי מה שקרה בימים האחרונים, צריך לעבוד. אבל כבר אמרתי בימים האחרונים: אשמח להעמיד את שירותיי בכדי להעמיד את האחדות".

האזינו לראיון המלא מ'אולפן כיכר'