אאא

בראיון של חבר מועצת עיריית ירושלים, יוחנן ויצמן ברדיו קול חי הוא חשף, כי כבר היה הסכם בין אגודת ישראל לבין עופר ברקוביץ' בנושא דת בעיר. הבוקר (שישי), מפרסם העיתונאי יעקב ריבלין, מסמך ובו פרטי ההסכם המפתיע במידת הגמישות שברקוביץ' היה מוכן ללכת בה בתמורה לתמיכה בו.

במסמך מתחייב ברקוביץ' לוותר על דברים שליאון מצהיר מפורשות כי לא יוכל לוותר כמו סגירת מתחם התחנה בשבתות למסחר וכן אכיפה נוקשה על שוק מחנה יהודה. המסמך חושף ככל הנראה את החששות של ברקוביץ' מפני הפסד מה שיכול להיות הסיבה היחידה לוויתור שלו על כל הסעיפים המופיעים בו.

גורמים בקרבתו של ויצמן אישרו את המסמך וטענו, כי מדובר באחת הטיוטות וכי הנוסח הסופי היה אף יותר טוב מבחינת החרדים. מנגד, גורמים אחרים בגור מכחישים וטוענים כי המסמך שקרי.

כזכור, ויצמן הצהיר בראיון, "השגנו הבנות מעולות עם עופר ברקוביץ בנושאי יהדות ואני מקווה שליאון יתחייב לפחות על כך, אם כי בהחלט שאנו מצפים ממנו ליותר".

נוסח המסמך שהופץ:

1. לא יפתח שוב מוסד תרבות חדש או מתנ"ס
2. הקיימים יפעלו לא חילול שבת או ע"י עכו"ם או ע"י פתרון טכנולוגי.
3. גן החיות - הפסקת מכירת כרטיסים
4. במתחם התחנה יפסק המסחר
5. כיסוי חורף למסעדות במימון עירוני
6. חופש הצבעה בנושאי דת
7. בהודעה מראש - חופש הצבעה בנושאים הקשורים לציבור הדתי
8. אכיפה על חנויות גם בבעלות עכו"ם.
9. מחנה יהודה/תיחום/שיטור עירוני/אכיפת סמים אלכוהול
10. יישמר הסטטוס קוו בנושאי שבת וצניעות
11. וועדת שנים לפתרון כל בעיה
12. התחייבות לא להפתיע אותנו בשום יוזמה של ראש העיר
שונות:
בהתייעצות לגבי צירוף סיעות
התייעצות לגבי מינוי מנכ"ל לעירייה/מהנדס עיר/ גזבר/יועץ לענייני רווחה ודובר בהתאם לחוק

מתנועת התעוררות מסרו בתגובה: "המסמך המדובר הוא שקרי. לא מדובר במסמך הבנות. כל ניסיון לטעון אחרת הוא שקר והינו חלק מספין שכנראה נועד לקדם מו״מ קואליציוני של גורמים אלו ואחרים אל מול ליאון. זהו המשך ישיר של סדרת ההכפשות והדיסאינפורמציה שאנו עדים לה בשבוע האחרון".