אאא

הראש"ל הרב הראשי לישראל הגאון רבי יצחק יוסף התיר לטיסת אל על -  008  - מניו יורק לנחות בארץ לאחר כניסת השבת, זאת עקב חשש לחייה של אחת הנוסעות, הטיסה שאמורה הייתה לנחות ברומא בשעה 15:00 לפני שבת, תנחת בסופו של דבר בארץ בשעה 17:00 לאחר כניסת השבת.

הגר"י יוסף הנחה הלכתית את הרב יוחנן חיות, רבה של אל על, לדאוג לסידור מתאים בכל נושא שמירת השבת של יתר הנוסעים.

הנחיתה תתבצע בארץ למרות שהוזמנו 230 חדרים במלון ברומא כולל אוכל כשר במימון חברת אל על.

כל זאת לאחר שבמהלך הטיסה שעה לפני הנחיתה הורע מצבה של הנוסעת חולת סרטן שטסה לארץ עם רופא צמוד ואז התקשרו לרופא אל על, פרופסור ומנהל בית חולים אסותא, שאמר כי היות והיא זקוקה לטיפול ותרופות מורכבות אסור להנחית את המטוס ברומא וחייבים במהירות האפשרית להמשיך לארץ בכדי שתקבל טיפול מציל חיים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

לאור הנתונים פסק הרב הראשי לישראל כאמור כי טיסת אל על על כל נוסעיה תנחת בארץ בעיצומה של השבת. בשדה התעופה ממתין אמובולנס שיפנה את החולה לבית החולים. 

יצוין כי טיסת אל על אחרת המריאה מניו יורק נחתה באתונה וכל הנוסעים שומרי שבת בהם הגאון רבי שלום בער סורוצקין הופנו למלונות ולקהילה היהודית בעיר.

יצוין, כי טיסה 002 שיצאה הלילה מניו יורק, עליה שהו 70 חרדים וביניהם ראש ישיבת עטרת לשמה הגאון רבי שלום בער סורוצקין, והגאון רבי אהרן דב פרוינד ראש מוסדות בית אבא במודיעין עילית, נחתה לפני שעה קלה באתונה שם ישהו בשבת הקרובה. הטיסה הייתה אמורה להגיע לישראל דקות לאחר כניסת השבת, מה שהוביל להחלטה על עצירת ביניים באתונה.