אאא

הגאון רבי דוד אוחיון, יו"ר ועד רבני הערים ורבה של אלפי מנשה, תקף אמש (מוצ"ש) בחריפות את שר הביטחון המתפטר אביגדור ליברמן, במעמד השיעור השבועי של הראשון לציון הגאון רבי יצחק יוסף, בבית הכנסת 'היזדים' בירושלים.

לדברי הרב, המשמש בפועל גם כרבה של כפר סבא, אנשים שוכחים שמדובר בשר שחילל את השבת וביקר בחנויות של נבלות וטרפות - במכוון נגד הציבור החרדי.

הגר"ד אוחיון פתח ואמר, בהקשר לדמותו של עשיו במופיעה בפרשת השבוע החולף: "מצד עשיו עצמו, יש לו גרורות. יש לו גרורות אפילו במתחפשים בתוך עם ישראל, לצערנו הרב...". 

"אתם רואים", המשיך הרב, "פתאום הוא (אביגדור ליברמן. י-כ) נהיה צדיק, אהוב העם, שהתפטר. ומה עם השבת? שהיה הולך ממקום למקום לגנות את השבת. שכחו? באשדוד, בכל בתי הקפה...".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

הרב אוחיון הוסיף לתקוף את ליברמן: "לקח את כל המשרתים שלו לחלל איתם את השבת והלך לדבר נגד השבת. וכי השבת מוותרת למישהו? השבת לא מוותרת!".

"הבן-אדם שוכח, מה שהקב"ה נתן לו את התפקיד - זה רק בשביל שיעשו למען עם ישראל. אבל כשאדם בא ולוקח את זה נגד ה', בשביל לקושש קולות, נגד השבת, זו התוצאה: השבת לא מוותרת, היא מחכה".

"אני לא מזיל דמעה על אדם שהלך ועשה ככה, תמיד נגד השבת", סיים הגר"ד אוחיון את דבריו, במעמד שיעורו של השבוע של הראשון לציון.