אאא

שריפת הענק בקליפורניה גבתה כבר לפחות 76 הרוגים ומניין הנעדרים עומד כעת על לא פחות מ-1300. מספר זה של הנעדרים נמצא בספק ובכוחות החילוץ טוענים, כי ייתכן והוא אינו מדויק וכולל שמות כפולים שבטעות נספרו פעמיים.

השריפה שפרצה לפני יותר משבוע התפשטה במהירות אדירה בשל הרוחות העזות שנשבו, כך נשרפה כליל העיירה "פרדייס" ובתוכה רוב הקרבנות.

אנשים רבים נותרו ללא קורת גג וחיבורי תקשורת ולכן לא הצליחו ליצור קשר עד כה. לפי דיווחים בתקשורת האמריקנית אנשים רבים שמופיעים ברשימת הנעדרים נמצאו מזמן בחיים אך לא נמחקו מהרשימה.

הרשויות האמריקניות חוששות מפני מספר קרבנות גדול כל כך ונעשים מאמצים כדי לאמת את הרשימה וכדי להבין כמה נעדרים אכן יש.

אל מול הטענות ניצב קורי הונה, שריף מחוז ביוט שבו שוכנת העיירה פרדייס שנחרבה בשריפה, שהסביר לרשת BBC מדוע הוחלט לפרסם את הרשימה הגולמית מבלי להעמיק ולנסות למחוק את אלו שאכן בחיים אך לא דיווחו מסיבות שונות. "אסור לתת לרצון להגיע לשלמות לפגוע בתהליך. היה חשוב להפיץ את המידע כדי שנוכל להתחיל במלאכת הזיהוי והאיתור", הוא אמר.

בינתיים מגבירים צוותי החילוץ את המאמצים לאתר נעדרים נוספים באזורי השריפה, לפני מזג האוויר הצפוי להמשך השבוע. הגשמים יכולים אמנם להנמיך את גובה הלהבות ולסייע לכוחות הכיבוי, אך עלולים גם להציף את האזור בבוץ ולהקשות על הצוותים לחלץ את הניצולים האומללים.

נוסף על כמות הנספים הגדולה, ישנם נזקים אדירים ברכוש. יותר מ-10,000 בתים עלו בלהבות, ופליטים רבים נאלצו להתפנות לבתי חברים ובני משפחה. אחרים הקימו אוהלים או משתכנים בינתיים במכוניותיהם. על פי הדיווחים בתקשורת האמריקנית, לפחות 1,100 מפונים משתכנים ב-14 מקלטי חירום שהוקמו בכנסיות, בבתי ספר ובמרכזים קהילתיים באזור. לעשרות אלפים בני אדם טרם הותר לחזור לאזור מגוריהם שכן השריפה עדיין בוערת במקומות רבים.

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, הגיע אף הוא אתמול לביקור בפרדייס.

השריפה בצפון קליפורניה פרצה במקביל לכמה שריפות שפרצו בדרום קליפורניה, הבולטת שבהן ליד העיר מליבו. שלושה בני אדם נהרגו שם ולפחות 500 מבנים נהרסו, בהם של ידוענים מהוליווד.