אאא

תושבים חרדים רבים, בערים הסמוכות לעיר רמת גן, העלו תמיהה בשעות האחרונות (רביעי) על ראש עיריית רמת גן הנכנס, כרמל שאמה הכהן, לאחר שהודיע בדף הפייסבוק שלו כי חניוני הפארק הלאומי והספארי יהיו מעתה בחינם רק לתושבי רמת גן.

תושבי בני ברק הסמוכה ראו בכך הדרה ודחיקה של הציבור החרדי המבקר במקומות אלו בהמוניו בעיקר בימי בין הזמנים וכן מדי ערב עבור הליכות לצורכי בריאות.

בדף הפייסבוק שלו כתב ראש העיר: "עוד החלטה יוצאת לדרך: חניוני הפארק הלאומי, הספארי, והחורשה הצמודה לכפר המכביה יהיו בתשלום למי שאינו תושב העיר. המהלך יצור הכנסה נוספת משמעותית לטובת תושבי העיר ובכלל יעשה רק טוב לפארק".

בשיחה עם 'כיכר השבת' מבהיר כרמל שאמה כי ההחלטה לא באה חלילה להדיר חרדים אלא מטרתה אך ורק להגדיל את הכנסות העירייה.

עוד חשף כי קיים סיכוי שגם תושבי בני ברק יקבלו חנייה חינם: "אני מוכן לתת גם לתושבי בני ברק חניה חינם ובלבד שגם תושבי רמת גן יקבלו את מה שמגיע להם מבני ברק".

ראש העיר סיפר כי ייפגש מחר עם ראש עיריית בני ברק הנכנס אברהם רובינשטיין. "אני פתוח לשמוע הכל ובעד שיתופי פעולה", אמר.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

ח"כ יעקב אשר הגיב לכוונתו המוזרה של ראש עירית רמת גן: "חבל מאד ומצער שראש עיריית רמת גן החדש במסווה של דאגה לטובת העיר אותה הוא קיבל רק עכשיו לנהל, חוזר על שגיאות וטעויות שראשי ערים אחרות טעו והתחרטו עליהן.
בעיר גדושת הכנסות ממתחמי מסחר ותעסוקה ובראשם מתחם בורסת היהלומים, לא רציני ומגוחך לומר שאיזון ההכנסות של העירייה יבוא באמצעות גביית תשלום על חניונים הסמוכים לפארקים וגביית תשלום עבור השימוש בפארק. הכנסות העיריה מגיעות מיזמות ופיתוח של אזורים עתירי ארנונה כפי שעשו קודמיו בתפקיד ולא באמצעות התעסקות בזוטות.

מיותר לומר כי מהרעיון הבלתי הגיוני, השרירותי והמקומם נודף ריח רע של הדרת הציבור החרדי מהעיר הסמוכה בני ברק המבקר בפארקים ברמת גן ובערים נוספות יחד עם שאר האוכלוסיות והאזרחים מכל הארץ.

האמירה שפורסמה בחשבון הפייסבוק של ראש העיר ואני מצטט: "המהלך יעשה טוב לפארק", היא אמירה שמטילה צל כבד ומפלג על המהלך התמוה והופכת את המקום מהפארק הלאומי לפארק ההדרה.

ידידי ראש העיר החדש, דווקא אתה שפעלת רבות כשגריר בארגון אונסק"ו וכנציג מדינת ישראל, שם לחמת בעוז ובגאון מול אמירות מקוממות ומפלות נגד העם היהודי, זו ההזדמנות שלך להמשיך בדרך הזו גם כאן עם כניסתך לתפקידך כראש העיר רמת גן".