קברו של מרן הרב שטיינמן  (צילום: כיכר השבת)
אאא

אלפים יחלו לעלות החל מסוף השבוע לציונו של מרן ראש הישיבה הגאון רבי יהודה לייב שטיינמן זצ"ל לרגל יום השנה הראשון שיחול ביום ראשון הקרוב.

משגיח ישיבת 'אורחות תורה' הגאון רבי חזקיהו מישקובסקי חשף השבוע, כי ביקש לקנות את מקלו של ראש הישיבה זצ"ל, אך לדבריו המשפחה סירבה למכור.

וכך סיפר: "באתי למשפחת מרן ראש הישיבה כל הדברים. של ראש הישיבה שווים, ביקשתי את המקל שלו אני מוכן לקנות את זה בכסף. אמרו לי: אנחנו לא מוכרים שום דבר של הראש ישיבה". המשגיח הוסיף: "חייכתי הבנתי אותם".

אינו דומה עולם עם הרב שטיינמן לעולם שבלעדיו. אבל כבד, מועקה, בכי ויתמות, אלו התחושות שליוו את עם ישראל לפני כשנה עת כבה המאור הגדול והסתלק לבית עולמו. עשרות עצרות מספד צפויות להיערך בימים הקרובים לזכרו.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

עצרת ענק תיערך מחר בישיבתו של מרן זצ"ל ישיבת אורחות תורה שם ישאו דברים ראש הישיבה הגאון רבי גרשון אדלשטיין, כ"ק האדמו"ר מצאנז, המשגיח הגה"צ רבי דן סגל והגה"צ רבי אורי וייסבלום משגיח ישיבת נחלת הלוויים.

ל'כיכר השבת' נודע, כי מרן שר התורה הגאון רבי חיים קנייבסקי צפוי להשתתף במספר עצרות לזכרו של מרן זצ"ל בין היתר בהספד שייערכו רשת הכוללים 'יששכר באוהליך' וברשת הכוללים של הרב אברמוב.

במתחם ציונו של הגראי"ל זצ"ל הוקמו שני אוהלים גדולים לקראת העלייה ההמונית לקברו. מחר יעלו בני הישיבות מסניפי אורחות תורה, ןביום ראשון תיערך עליה המונית של ישיבת אורחות תורה לצד רבבות עמך בית ישראל שיעלו לפקוד את ציונו.