אאא

לאחר מתיחות מתמשכת בין ראש עיריית בית שמש החדשה עליזה בלוך לבין חברי דגל התורה בבית שמש, מה שהוביל לשמועות כי הסיעה בדרכה לאופוזיציה, ל'כיכר השבת' נודע כי בשעה 17:00 הם ייפגשו עמה בלשכתה שבבניין העירייה.

מדובר בפגישה רשמית ראשונה בין הצדדים, לאחר שבדגל התורה ניסו כזכור ליצור 'גוש חוסם' עם יתר הסיעות החרדיות, ללא הצלחה - זאת בשל 'סגירה' מוקדמת שלה עם חלק מהסיעות החרדיות.

בפגישה היום צפויים להשתתף נציגי סיעת דגל התורה שמואל גרינברג, ישראל סילברסטין ושלמה ברילנט. משה מונטג לא ישתתף בפגישה בשל אילוצים טכניים, אך הפגישה היא על דעתו.

 בלוך, בראיון ל"כיכר השבת" (צילום: אריאל ליבא)

כזכור, מונטג טען כי המשא ומתן עם בלוך כלל לא נפתח: "אנחנו העברנו רשימת דרישות עקרונית להצטרפות לקואליציה, בין הדברים - שמירה על האידשקייט בנושאים שונים. לא קיבלנו תשובה, אז אנחנו מניחים שהיא לא רוצה אותנו. לגבי תיק הנדסה, אנחנו רואים משהו חשוב, דרכו אפשר להשפיע על מצוקת הדיור החרדית, אבל אין לנו התעקשות כי הוא יבוא דווקא אלינו, אם כי אנחנו חושבים שעדיף שהוא יהיה בידי מי שיש לו ניסיון".

יצוין,כי בעיתון 'בקהילה' דווח הבוקר כי המו"מ עם אגודת ישראל, ש"ס ו'עץ' טרם הבשיל לכדי חתימה, מה שמעורר תהיות לאור העובדה כי בשבועות האחרונים הצהירו הצדדים על סיום צפוי של משא ומתן בהצלחה. בסביבתה של בלוך הגיבו לעיתון: "המשא ומתן מתרחש בכל העת. בעז"ה, כשתהיה קואליציה, נעדכן. בינתיים - הברכה שרויה בדבר הסמוי מן העין...".