אאא

לאחר ניצחונה של ראש העיר בחיפה עינת קליש-רותם, שחולל מהפך היסטורי בעיר והביא להדחתו של יונה יהב אחרי 15 שנות כהונה, עולות טענות וביקורות לגבי האיש אותה מינתה לסגנה, המשתייך למפלגת חד"ש, רג'א זעאתרה לאחר שלכאורה הביע תמיכה בארוגני הטרור חיזבאללה וחמאס.

בימים האחרונים צפו בקשותיהם של ראשי מפלגות ואישי ציבור מעינת קליש רותם להדיח את זעאתרה, או לכל הפחות למנוע את מינויו לתפקיד הסגן, בקשה אותה הוביל שר הפנים ויו"ר ש"ס השר אריה דרעי וראש הממשלה בנימין נתניהו.

אלא שבדיקת 'כיכר השבת' מעלה כי דווקא החרדים מסרבים לגנות או להביע דעה בעניין. כך, יו"ר 'דגל התורה' בעיר שהוביל את התמיכה בעינת קליש רותם מסרב לדבר בעניין.

לא רק זאת, נציג אגודת ישראל אריה בליטנטל שתמך ביונה יהב, ונכנס השבוע לקואליציה של קליש רותם מסרב אף הוא לגנות או להביע בפומבי את דעתו: "עדיין לא גיבשנו דעה בנושא", הוא אומר ל'כיכר השבת'.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

את נציג ש"ס אורי אוזן, שככל הנראה יישאר באופוזיציה, לא ניתן היה להשיג. אך יו"ר מפלגתו – השר אריה דרעי הביע כאמור את דעתו בנושא.

אתמול (שני) נפגשה קליש רותם עם סגנה המיועד זעאתרה וביקשה ממנו להתנצל ולהבהיר את עמדתו. בפגישה עלתה האפשרות כי מינוי הסגן יועבר למספר 2 ברשימת חד"ש בחיפה.

בתוך כך, היום צפויים תושבים מהעיר חיפה לצאת להפגין נגד קליש רותם ולבקש למנוע את המינוי לזעאתרה.