אאא

יו"ר ש"ס ושר הפנים אריה דרעי נועד היום (שלישי) עם ארבעת חברי סיעת ש"ס בירושלים וחשף בפניהם את המתווה המתגבש עם סיעת 'דגל התורה' לקראת הקמת הקואליציה של משה ליאון.

ל"כיכר השבת" נודע כי דרעי אמר לחברי המועצה שתיק מנח"ח - מנהל חינוך חרדי - הנמצא במרכז הוויכוח עם 'דגל', יפוצל. 

לדברי דרעי, התיק יוחזק על ידי נציג ש"ס ובמקביל מנהל מנח"ח - שצפוי להתחלף בקרוב - יהיה איש 'דגל התורה'. הסמכויות של בניה, כיתות והרשאות יצא מאחריות מחזיק תיק מנח"ח, והאחריות תעבור לידי ועדה חדשה שתוקם, בראשות הוועדה יעמוד איש 'דגל התורה' ומנהל הוועדה יהיה איש ש"ס.

באשר לשיבוצים, הודיע דרעי כי הנושא יהיה באחריות ועדת רבנים שתוקם, בה יהיו רבנים המזוהים עם ש"ס ו'דגל', והיא זו שתכריע בשיבוצי בנות עליהן תהיה מחלוקת בין מנח"ח לסמינרים. "הוועדה תהיה משולמת, היא תקבל שכר", הדגיש דרעי לחברי המועצה. 

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

גורם בעיריית ירושלים, המכיר מקרוב את תיק מנח"ח, אמר ל"כיכר השבת": "הכל כעת תלוי בוועדת הרבנים, הסמכויות שהיו אצל צביקה כהן עוברות לידי הוועדה. אם הוועדה תהיה עם שיניים ולא תחשוש ממנהלי הסמינרים - המצב יהיה טוב גם לבנות הספרדיות. אם זו תהיה ועדה של חותמת גומי עבור מנהלי הסמינרים - הבנות הספרדיות בעיר בצרות".

עוד נודע ל"כיכר השבת", כי השר דרעי הודיע לחברי המועצה כי תיק הקליטה יעבור לידי ש"ס ומי שיחזיק בו הוא נציג הצרפתים בעיר שמואל מרציאנו.

באשר למינוי הסגן השני בש"ס אמר דרעי: "כשנחתום הסכם עם משה ליאון - אקבל החלטה בנושא".