אאא

מתנדבות הארגון "בחומותיך", העומדות מחוץ ללשכת הגיוס בירושלים, כדי לשכנע בנות דתיות שלא להיכנס ללשכה ושלא להתגייס לצבא, טוענות כי בחורה בעלת תשובה הושפלה בלשכת הגיוס במהלך בדיקות רפואיות.

לדבריהן, במהלך ימי החנוכה, יצאה הבחורה מלשכת הגיוס כשהיא בוכה. היא סיפרה למתנדבות כי נקראה לראיון דת אך נפלסה, הגישה ערעור ולשמו התייצבה בלשכה.

לדבריה, כפי שטוענות המתנדבות, היא המתינה במשך שמונה שעות עד שהודיעו לה כי הערעור לא התקבל והיא הועברה, מידית, להתחיל שרשרת חיול הכוללת בדיקות רפואיות.

"בשום אופן לא רציתי לעשות את הדבר המחריד הזה", סיפרה הבחורה, "גם לפני אימא שלי לא אעשה זאת, כאשר סירבתי הועברתי מחדר לחדר ומקומה לקומה כדי לשבור את רוחי, עד שלבסוף נשברתי והסכמתי לפשוט את בגדיי כדי לערוך בדיקות אלו".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

בארגון לא מסרו פרטים על אותה בחורה כך שמאמצינו להגיע אליה כדי לשמוע את פרטי המקרה, לא צלחו.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "הליך טרום הגיוס לצה"ל כולל בדיקות רפואיות שבמסגרתן מותאם הפרופיל הרפואי. כחלק מההליך הרפואי המועמדים לשירות ביטחון עוברים בדיקה גופנית. במהלך הבדיקה ניתן להישאר בביגוד קצר והנבדקת רשאית לבקש כי חיילת תהיה נוכחת בבדיקה.

"באשר לשאלה, בדבר פטור משירות מטעמי הכרה דתית - ככלל, מועמדת לשירות ביטחון הפונה במועד ועל פי הכללים לקבלת פטור משירות מטעמי הכרה דתית, תקבל פטור. באם נקבע כי לא יינתן פטור משירות יתקיימו הליכים לשם גיוס המלש"בית בדומה לכל מתגייסת אחרת".