אאא

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח אחר הצהריים עם נשיא ארה"ב דונלד טראמפ בנושא סוריה. על פי הודעת משרד ראש הממשלה, "השניים דנו בדרכים להמשיך בשיתוף הפעולה בין ישראל לארה"ב נגד התוקפנות האיראנית".

השיחה הגיע יממה לאחר ההודעה האמריקנית על נסיגת כוחות צבא ארה"ב מסוריה, החלטה שלא התקבלה בישראל בהתלהבות לנוכח הרצון שארה"ב תמשיך לשתק את גורמי הטרור בסוריה.

מוקדם יותר היום טראמפ צייץ בחשבון הטוויטר שלו כי "ארה"ב לא מעוניינת בתפקיד השוטר של המזרח התיכון והיא אינה מקבלת דבר מכך". טראמפ הסביר כי מדובר בהחלטה עליה כבר אמר במשך תקופה ארוכה וכי עד עתה נענה לבקשות רוסיה וסוריה ואיראן להמשיך במלחמה נגד דאעש.

טראמפ הסביר את ההחלטה בכך ש"ארה"ב הביסה את דאעש בסוריה, וזו הייתה הסיבה היחידה להיות שם במהלך כהונתי. כעת שאחרים יילחמו". טראמפ הוסיף ואמר כי בניגוד ל"פייק ניוז" סוריה רוסיה ואיראן אינן שמחות מהעזיבה האמריקנית שכן הם יצטרכו מעתה להילחם בעצמם בדאעש.

מוקדם יותר אמר נתניהו במפגש הפסגה החמישי של השותפות הטרילטרלית ישראל-יוון-קפריסין, כי איראן מנסה להגדיל את פעילותה כנגד ישראל באזור.
 
 צילום: רועי אברהם, לע"מ
 
"בעודנו מדברים על בניית צינור למטרות שגשוג, ישנם כוחות באזורנו שבונים מנהרות למטרות טרור. לפני מספר שבועות יצאה ישראל במבצע לחשוף ולנטרל מנהרות טרור החוצות את גבולנו הצפוני עם לבנון. את המנהרות הללו בנה חיזבאללה בתמיכה ישירה של איראן ובמימונה. רשת התוקפנות שטווה איראן במזרח התיכון, מטילה אימה גם על אירופה וגם על העולם כולו", אמר נתניהו.
 
"ישראל ממשיכה במבצע נגד מנהרות הטרור של חיזבאללה ותמשיך בו עד שתשיג את מטרתה. ברגעים אלו ממש אנחנו מפעילים אמצעים לנטרל את המנהרות הללו. נמשיך לפעול בסוריה כדי למנוע את ניסיונותיה של איראן להתבסס צבאית נגד ישראל. לא נפחית את מאמצינו אלא נרחיב אותם", הצהיר ראש הממשלה.