אאא

פרסום ראשון: מנהל תלמוד תורה 'לעלוב' בבית שמש, שנעצר ביום רביעי האחרון בחשד לרישום מסמכים כוזבים על מנת לקבל תקציבים ממשרד החינוך שוחרר בערבות של 2,000 שקלים, כך נודע ל'כיכר השבת'.

בתחילה, אישר השופט אורן סילברמן מבית המשפט השלום בירושלים להאריך את מעצרו עד מחר, אך בשעה האחרונה פסק לשחרר לביתו בערבות כספית וזאת לאחר ארבעה ימי מעצר.

ראשיתה של חקירת המשטרה החלה עם קבלת דיווח אודות חשד למרמה והונאה המבוצעים כנגד משרד החינוך במטרה להשיג כספים למוסד חינוך המנוהל ע"י עמותה חרדית בעיר בית שמש.

חוקרי ההונאה של משטרת ישראל שפתחו בחקירה סמויה, הצליחו לאתר עשרות מסמכים שהועברו מהעמותה למשרד החינוך, החתומים ע"י רואה חשבון ובהם תצהירים אודות מוסד חינוך אותו מפעילים, שבגינם על פי החשד הצליחו להוציא סכום מצטבר של כ-1.4 מיליון ש"ח במהלך השנתיים האחרונות.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

עוד העלתה החקירה, כי על פי החשד, המסמכים שהועברו למשרד החינוך מזויפים וכך גם החתימות המופיעות עליהם של רואה חשבון שעל פי החשד מעולם לא התקשר עם העמותה וככל הנראה החשודים זייפו את חתימותיו.

ביום רביעי עצרו חוקרי המשטרה 3 חשודים מרכזיים בניהול העמותה והם הובאו לחקירה בחשד לקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, זיוף בכוונה לקבל דבר, שימוש במסמך מזויף, הלבנת הון ועבירות נוספות.

שניים מהעצורים שוחררו לאחר זמן קצר ומנהל הת"ת שוחרר כאמור הבוקר (ראשון) בערבות כספית.