אאא

ח"כ יצחק וקנין, הגיע היום (שני) לפגישה מיוחדת עם יו"ר ש"ס השר אריה דרעי, במהלכה שב והביע בפני השר דרעי את רצונו לסיים את כהונתו כח"כ בתנועה, בד בבד עם הישארותו כ"חייל של התנועה".

דרעי הודה לח"כ וקנין על פעילותו לאורך השנים, ושאל האם יסכים ששמו יוצע בפני מועצת חכמי התורה לשמש כשר לשירותי דת עד לבחירות הקרובות.

ח"כ וקנין הביע את הסכמתו, והשר דרעי ערך הערב סבב טלפוני עם נשיא המועצת ראש הישיבה הגאון חכם שלום כהן וחברי מועצת חכמי התורה, אשר אישרו את מינויו של ח"כ וקנין לתפקיד שר הדתות עד לבחירות. משכך, יובא מינויו מחר לאישור הממשלה והכנסת.

יו"ר ש"ס השר דרעי אמר כי "ח"כ יצחק וקנין הוא מהדמויות הוותיקות והחרוצות בתנועת ש"ס ופועל בה כבר 22 שנה. את כל תפקידיו עשה בנאמנות ובמסירות תוך קידוש שם שמים, ואין ספק כי גם את תפקידו כשר לשירותי דת יעשה בצורה הטובה ביותר".

כפי שדווח בשבוע שעבר ב'כיכר השבת', בשל כך שכהונת דרעי כמ"מ השר לשירותי דת מסתיימת, פעל דרעי בחיפוש אחר מועמד שיכהם בתפקיד את הבחירות. דרעי ביקש למנות גורם שלא יפה כי המינוי ישמש לו כתקדים למינוי דומה לאחר הבחירות. המינוי של וקנין פותר עבורו את הבעיה, בשל פרישתו הצפויה מהחיים הפוליטיים.