אאא

בעוד רשויות חלשות נאנקות תחת נטל הקופה הריקה, וההכנסות הדלות מתשלומי הארנונה, יזם שר הפנים אריה דרעי צעד חסר תקדים, שיצמצם את הפערים.

לפי היוזמה, רשויות איתנות, שלהן הכנסות גבוהות מתשלומי ארנונה, תעשייה ומסחר, ישפו רשויות חלשות בסביבתן.

כך למשל, רשות נמל התעופה בן גוריון (נתב"ג) תעביר מיליוני שקלים מהכנסות הארנונה הגבוהות שלה, לטובת יישובים מוחלשים כלכלית הסמוכים לה - ביניהם העיר בני ברק, שתזכה למענק של כ-12 מיליון שקלים לקופת העירייה, ובכך יגדילו את הנחות הארנונה בעיר.

סגן ראש עיריית בני ברק ומחזיק תיק ארנונה, הרב גדליהו בן שמעון, המכהן גם כיו״ר וועדת הנחות במיסים, הבהיר במהלך ישיבת מועצת העיר כי הוא רואה בהכנסה בלתי צפויה זו סיעתא דשמיא מיוחדת, הנותנת אפשרות מורחבת לסייע למשפחות נזקקות ומעוטי יכולת לקבלת הנחה משמעותית בתשלומי הארנונה.

בן שמעון אף הוסיף והזמין את כל הזקוקים להנחה זו, לפנות ללשכתו ולקבל מענה. הוא הודה בפומבי לשר הפנים, אריה דרעי, וציין כי "זוהי בשורה חברתית אדירה, ותיקון היסטורי לטובת האוכלוסיות המוחלשות".

בנוסף, לראשונה בעיר התורה והחסידות בני ברק, וכפי שפורסם לראשונה בכיכר השבת, מליאת מועצת העיר אישרה אמש (שני) את יוזמת דרעי להנחה קבועה מיוחדת בתשלומי הארנונה לחיילים ואנשי מילואים, יוזמה אותה הוביל בן שמעון יחד עם עו"ד משה מורגנשטרן מול ראש העיר רובינשטיין וחברי מועצת העיר, ואשר זכה לתמיכה רחבה בקרב חברי מועצת העיר.