אאא

לאחר שראש עיריית טבריה, רון קובי, פרסם בעמוד הפייסבוק שלו על אירוע של חילול שבת גדול אליו הוא מזמין את הציבור לאחר המרתון המתקיים ביום שישי בעיר, יוצא הגאון רבי בן ציון מוצפי, מבכירי הפוסקים הספרדים, במתקפה חריפה נגד תומכי של קובי ואומר כי אין סוף לעונשם, הרב קרא לתלמידיו לצום היום (חמישי). 

כזכור, קובי כתב בחשבון הפייסבוק שלו: "כולם להתכונן!, מסיבת רחוב בשישי הקרוב. אחרי המרתון אנחנו חוגגים ברחוב הקישון. אוכל, יין, בירות, מוסיקה חיה, די ג'יי טכנו והמון חברים חברות טבריינים ומבחוץ. סופ"ש חגיגה בטבריה".

קובי הוסיף והבהיר הבוקר כי "אף אחד לא יעצור את טבריה! העיר חוזרת לימיה הגדולים כבירת הבילויים של הצפון. הסטטוס קוו בעיר התחתית באיזורי הבילוי והתיירות ישמר! העיר תהיה פתוחה במוקדי הבילוי גם בשישי ושבת! לא ניתן לכפייה החרדית לשלוט בעיר".

בעקבות כך, תוקף הגרב"צ במתקפה נגד תומכיו ואומר: "אוי להן אלה שתמכו בכח כזה, אין סוף לעונשם משמים. כולנו בוכים, צועקים, השם הושיעה".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

בדברים שאמר אמש לתלמידיו הוסיף וקרא להם לצום היום: "עכשיו יום רביעי קודם השקיעה מקבלים תענית, ומחר בלי נדר צמים כולנו מעלות השחר ועד צאת הכוכבים".

הגר"ב הוסיף את שמות גדולי העולם הקבורים בטבריה ואמר: "מבקשים שיעלו לגן עדן עליון עם האבות הקדושים והאמהות הקדושות ויתחננו יחד עם הסבא של הנבחר לראשות העיר, בכל התחנונים והתפלות, לבטל הגזירה הנוראה של חילול שבת קודש בדמעות שליש, בבכי ובתחנונים.

"והשם יתברך יבטל חרון אפו מעלינו ומעל כל עמו ישראל, וירחם על תינוקות ישראל שלא יחלו ולא ימותו, השם הושיעה, השם הושיעה, השם הושיעה. למענך עשה ונא אל תאחר".