אאא

ראש הממשלה בנימין נתניהו חשף הערב (שני) כי הוא דרש במהלך החקירה 'עימות' עם עדי המדינה אך המשטרה סרבה לבקשתו פעמיים.

ראש הממשלה פתח ואמר: "בימים האחרונים הייתה סערה ציבורית, ולכן אני מבקש להבהיר בראשית דבריי: מערכת המשפט היא אחד מיסודות הדמוקרטיה הישראלית.

"בדמוקרטיה יכולה להיות ביקורת על מערכת המשפט, כמו שיש ביקורת על הכנסת ועל הממשלה. אבל אני רוצה להבהיר – יש שופטים בירושלים. כך היה, וכך יהיה.

"אני טוען שלהזמין אותי לשימוע לפני הבחירות בלי שאוכל להשיב לשימוע עד הבחירות, הוא חסר צדק, כפי שמשפטנים רבים חושבים. זאת לא התקפה על שלטון החוק. זאת טענה לגיטימית".

"אזרחי ישראל" פנה נתניהו: "הערב אגלה לכם מידע שלא הכרתם שיוכיח עד כמה החקירה נגדי מוטה.  הערב אני חושף בפניכם שבמהלך החקירות נגדי דרשתי עימות עם עדי המדינה.

"רציתי להסתכל להם בעיניים ולהטיח בהם את האמת! דרשתי עימות פעם אחת – וסורבתי. דרשתי עימות פעם שנייה – וסורבתי בשנית. מדוע סירבו לאפשר לי את העימות הזה, שהוא כל כך הכרחי לבירור האמת? ממה יש להם לפחד? מה יש להם להסתיר?".

"אני לא מפחד. לי אין מה להסתיר" הבהיר ראש הממשלה: "ולכן הערב אני חוזר על הדרישה הזאת לעימות עם עדי מדינה.  מצידי שהעימות הזה יהיה בשידור חי. שהציבור יראה הכל, ישמע הכל, ידע את כל האמת.

"אני בטוח בצדקתי. יותר מזה, אני מבקש להתעמת עם כל עד שמסר דברים שלא תואמים את העמדה שלי. גם לראש הממשלה יש את הזכות להליך הוגן.

"אני אסתור את כל הדברים שהם אומרים, כי אני יודע את האמת ואני בטוח באמת, ב-4000%! אבל איך אפשר להגיע לחקר האמת כשמצד אחד לא נותנים לי להתעמת עם העדים נגדי, ומצד שני לא מזמינים עדים מרכזיים שמחזיקים במידע שמפריך את הטענות נגדי".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

לדבריו: "על מה הם מדברים כשהם מדברים על שוחד? על כסף? על מעטפות? על חשבונות בנק? על איים ביוון? מה פתאום! הם מדברים על תקשורת אוהדת.

"אני, האישיות הציבורית הכי מושמצת בתקשורת בתולדות המדינה, אני קיבלתי תקשורת אוהדת? איזה אבסורד.  גם בוואלה קיבלתי אינסוף של כתבות עוינות. ההאשמה הזאת היא פשוט בדיחה.

"אבל אם כבר קובעים בפעם הראשונה בהיסטוריה שסיקור חיובי הוא שוחד, אז רבותיי, תעשו את העבודה שלכם כמו שצריך.  איך לא חוקרים את יאיר לפיד, שנפגש עשרות פעמים עם נוני מוזס בדירת מסתור בסביון, אחר כך מחק את תיעוד הפגישות הללו, ודאג שכל סיעתו תצביע בעד החוק של נוני, לסגור את העיתון "ישראל היום", וקיבל ממנו תקשורת אוהדת ומלטפת?

"אתם מבינים, אותי, שפיזרתי את הכנסת כדי לקבור את החוק וקיבלתי מנוני מוזס רצח אופי אותי רוצים להעמיד לדין. ואת 43 חברי הכנסת שהצביעו בעד החוק – אותם לא מזמינים אפילו לכוס קפה אצל החוקרים".