אאא

נמשכת הסאגה סביב מועמדותו של יענקי פלאי לראשות מועצת טלז סטון, בבחירות שנערכות היום (שלישי).

לאחר שנחשף ב'כיכר השבת'  כי מבית הראב"ד 'העדה החרדית' רבי משה שטרנבוך יצאה הכחשה לשמועות כי הוא תומך בפלאי, מקורבו - במכתב חדש כותב הראב"ד עצמו כי אינו מתערב בבחירות.

את דבריו אלו כותב הגר"מ שטרנבוך, בעקבות פניית פלאי אליו, בה נכתב: "אני מבקש להיכנס לרב כדי לקבל מכתב המלצה עלי, שאני אדם הגון וראוי - ולא נותנים לי להיכנס".

בקשת פלאי - ודחיית הראב''ד (באדיבות המצלם)

בקשת פלאי - ודחיית הראב"ד (באדיבות המצלם)
הגדלה

"אני פונה במכתב זה כדי לבקש לקבל מכתב אודות מסירותי לציבור", מעיד המועמד על עצמו, "ושעשיתי דברים ביושר, בנאמנות ועל פי הנהגותיהם של רבנים".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

בשלב זה מזכיר פלאי את הסאגה סביב הקברים בפרויקט הדיור בבית שמש - פרשה שקרעה את 'העדה' לשניים, כאשר הגר"מ שטרנבוך גיבה את פלאי במאבקו אז: "מאז בית שמש אני מתקשה עם פרנסה, וכעת יש לי הזדמנות לקבל פרנסה ותפקיד ראוי. אני מתחנן ומבקש שהרב יקבל אותי, או אם אין אפשרות - שיתן לי מכתב המלצה".

פלאי מול רביץ (צילום: מנדי אור, דוד קליגר / שלומי כהן)
פלאי מול רביץ (צילום: מנדי אור, דוד קליגר / שלומי כהן)
הגדלה

אלא שכאמור הראב"ד בתשובתו לפלאי נאלץ לדחות את בקשתו זו: "מכתב המלצה דווקא כעת, יתפרש כהתערבות בבחירות, ועל זה אני נמנע ולא מתערב", חורץ הגר"מ שטרנבוך.

מענה חד משמעי זה, לא מנע הפצת פשקווילים מטעם תומכי פלאי בטלז סטון, כביכול ראב"ד 'העדה' כן תומך בו בהתמודדותו לראשות נגד יצחק רביץ.

הפשקוויל השקרי המופץ בטלז סטון
הפשקוויל השקרי המופץ בטלז סטון