אאא

עירייה במדינת ניו ג'רזי, פיצתה קהילה חרדית בסכום נכבד, לאחר שנתבעה על צעדים בהם נקטה כדי למנוע הרחבת בית הכנסת של הקהילה.

בית הכנסת 'קהל תפארת ברוך' של קהילת 'שומרי תורה' בעיר קליפטון שבניו ג'רזי, ארה"ב, פוצה בסכום של 2.5 מיליון דולרים, לאחר למעלה מעשור בו הוכשלו התוכניות להרחבתו ולהקמת מקווה במקום.

על פי עסקנים מקומיים, הקהילה תבעה את העירייה על כל הכספים ששולמו בדרך לאישור הבנייה המיוחל. בשיחה עם אתר Hamodia.com, סיפר דוד גרוס, נשיא בית הכנסת ובכיר ב'אגודת ישראל ניו ג'רזי', על התנכלות העירייה להרחבת בית הכנסת:

"רכשנו בכוונה תחילה שלושה מגרשים צמודים זה לזה, שלא היו זקוקים לשום שינוי בכדי לבנות בהם, אבל ועדת הבנייה העירונית התחילה לבוא עם פרשנויות חדשות לחוקים".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"יותר מפעם אחת הוועדה סיפרה לנו על פרשנויות אלו יום אחד בלבד לפני ישיבות ועדה, וכל העניין היה מגעיל מאוד. היה די ברור שהם עושים כל שביכולתם כדי להביא לגרירת רגליים בתהליך הזה, ככל הנראה מתוך תקווה שאנחנו פשוט נוותר".

מי שייצג משפטית את בית הכנסת זו אגודה שהוקמה לצרכים אלו, ואשר מסייעת בחינם לארגוני דת שרשויות מקשות עליהן. היא כבר הביאה להצלחות ביישובים רבים נוספים.

חברי 'תפארת ברוך' מקווים להגיש בקרוב את התוכניות הסופיות להרחבת הבנייה, ומתכננים להקדיש ספר תורה חדש בתקופת חג השבועות, לכבוד הצוות המשפטי שייצג אותם ללא תשלום.