אאא

אחד הדברים המלחיצים והמאתגרים ביותר הוא תכנון חופשה. בין אם אתם יוצאים לטיול עם חברים כדי לברוח לטמפרטורות קפואות, או לבלות קצת זמן איכות עם המשפחה, עליכם להתארגן לטיול כראוי. כמובן, יש הרבה גורמים מכריעים שעליכם לשקול בעת תכנון הנסיעה שלכם.

השלב הראשון: שמרו על רוגע. נסיעות צריכות להיות חוויה מהנה מתחילתן ועד סופן! כדי לסייע לכם בתהליך התכנון, הנה חמשת הדברים הטובים ביותר שיש לעשות בעת הכנות לטיול הבא שלכם:

1. הזמינו מקום לינה מראש

זה נראה ברור ומובן מאליו, אבל חשוב לציין! עם כל כך הרבה יישומים ניידים שמפשטים את תהליך הלינה, אין זה פלא מדוע מטיילים נוטים לחכות עד הרגע האחרון כדי להזמין מקום לינה שיתאים לצורכיהם האישיים.

זוהי אסטרטגיה מצוינת אם יש זמינות, אבל היא מוכתבת על ידי מספר משתנים ותנודות של הזמן בשנה. לדוגמה, רק בשנה שעברה במהלך עונת החגים של 2017, ההערכה היא כי 107.3 מיליון אמריקנים נסעו 50 ק"מ או יותר מביתם. עשו לעצמכם טובה ושריינו מקום מראש, אם אתם רוצים לזכות בביטחון של קורת גג מעל ראשכם.

2. היכונו לעיכובים בלתי צפויים

אמנם הזמן הזה בשנה מביא איתו משקעי חורף נפלאים, אבל גם תנאי נסיעה בלתי צפויים. זה יכול להיות מזג אוויר גרוע שיעכב את הטיסה שלכם או אפילו בעיה עם כמות של נוסעים שיכולה לשבש את תוכניות הנסיעה שלכם. צפו לעיכובים אלה ותכננו את עצמכם בהתאם על ידי לקיחתם בחשבון במסלול שלכם.

זה יאפשר לכם לספוג את העיכוב ולהישאר רגועים עד שתגיעו ליעד הסופי שלכם.

3. ארזו כמה שפחות

ישנן מספר סיבות מדוע אריזה מעטה תועיל לכם. נסו למקם את עצמכם במספר תרחישים בנסיעות שגורמים ללחץ, כגון חברות תעופה שמאבדות את המטען שלכם. כדי למנוע לחץ לחלוטין, כדאי לשמור על טיפ אחד בראש: ארזו רק פריטי יסוד. ההבדל בין הרצון לבין הצורך משתנה באופן משמעותי בעת ​​האריזה.

הטבה נוספת שקוצרים מאריזה דלה היא הזדמנות להיות בתנועה ללא מאמץ פיזי מיותר, לחסוך זמן וגם כספים נוספים של משקל עודף וכדו'.

4. הדפיסו עותקים של תוכנית הטיול

כן, זו שנת 2019, אך מידע מודפס הוא עדיין רלוונטי ואפילו חיוני. זוהי דרך מסורתית לעקוב אחר פרטי הנסיעה שלכם. חשוב להצטייד בעותקים קשיחים של כל הניירת הרלוונטית.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

שאלו את עצמכם, מה קורה אם הטלפון הסלולרי שלכם מאבד את חיי הסוללה או שהוא נופל לשירותים ואפילו גרוע יותר, נגנב? זה עלול לעכב את הטיול שלכם ולהוסיף רמות של מתח. ספגו את הבושה מהלעג שאולי תספגו מחבריכם. זה שווה את זה.

5. נשימות עמוקות

כאשר אתם מתמודדים עם מצב מלחיץ, הגוף שלכם מרגיש את ההשפעות שלו בחומרה. אתם לא יכולים להבחין, אבל כושר השיפוט שלכם יתערפל, השרירים יתכווצו, רמות האנרגיה ירדו והרגשות ישתוללו.

הדרך הטובה ביותר להילחם בזה בעת נסיעה היא לקחת את הזמן לנשום. נשימה עמוקה יכולה מיד להפחית את רמות הלחץ ולהרגיע אתכם. החלק הטוב ביותר בכך הוא שאתם לא צריכים לתקצב זמן במהלך הנסיעה עבור נשימות עמוקות. זה יכול להיעשות לפני שאתם נוחתים או אפילו ברגע שאתם יושבים.

בסוף היום, פשוט תהנו!

כאשר הכל נאמר ונעשה, השתדלו פשוט ליהנות מכל חוויית הנסיעה שלכם! נסיעה מאפשרת לאנשים להימלט מהשגרה היומיומית שלהם ולהעריך את הזמן עם חברים ובני משפחה. אל תתנו ללחץ של תכנון הנסיעה שלכם להאפיל על האושר שהיא מביאה.